Image default
Wypowiedzi

Martial: Kibice czynią ten klub wyjątkowym

628-390-martial-mu-7

Anthony Martial przekonuje, że to właśnie kibice sprawiają, że Manchester United jest tak wyjątkowym klubem, a ich niesamowity doping pomaga drużynie w wygrywaniu spotkań.

Martial miał kapitalny debiut w drużynie United. Swoją przygodę na Old Trafford rozpoczął od fantastycznego gola w meczu z Liverpoolem. Po zdobyciu tej bramki podbiegł do kibiców i to z nimi celebrował to trafienie. Dziś Francuz przekonuje, że uwielbia grać w barwach Czerwonych Diabłów z wielu powodów, a jednym z nich są właśnie kibice.

W wywiadzie udzielonym Inside United 21-latek powiedział:

– Dla mnie, to fani sprawiają, że Manchester United jest wyjątkowy. Ich doping i wsparcie jest po prostu nieziemskie. Na Old Trafford czuję się jak w domu i nigdzie się stąd nie ruszam. 

Martial jest wychowankiem Olympique Lyon, ale jego talent “eksplodował” dopiero po przejściu do AS Monaco, gdzie spędził 2 lata, a następnie został sprowadzony na wyspy. Zapytany o to, którzy fani zrobili na nim największe wrażenie, bez wahania odpowiedział, że kibice United nie mają sobie równych.

– We Francji, nawet jeśli jesteś jednym z najlepszych zawodników w lidze, to kibice i tak mogą zacząć na ciebie gwizdać, albo “buczeć” gdy zdarza Ci się kilka meczów bez gola. Tutaj jest kompletnie na odwrót, gdy coś Ci nie wychodzi, to fani jeszcze bardziej Cię wspierają i podnoszą na duchu, co sprawia, że nie tracisz pewności siebie. 

21-latek przekonuje, że otrzymuje wsparcie wszędzie. Od fanów spotkanych na ulicach Manchesteru, w mediach społecznościowych, czy właśnie na murawie. Fani ułożyli nawet przyśpiewkę Tony Martial came from France, która ma w trakcie meczów dodawać mu otuchy i pewności siebie.

– Zawsze mam dreszcze jak fani śpiewają tą przyśpiewkę. Daje ona niesamowitego “kopa” i bardzo mi pomaga na boisku. Poza murawą też czuję ogromne wsparcie. Fani podchodzą do mnie na ulicy, życzą mi jak najlepiej, dostaje dużo wiadomości w mediach społecznościowych, w których kibice dodają mi otuchy. Staram się na wszystkie odpowiadać, ale dostaje ich tak dużo, że to praktycznie niemożliwe. Dla takich fanów warto grać i wygrywać – kończy Martial.

Podobne artykuły

Lukaku: Byłem jednym z kozłów ofiarnych

adi87a

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki

adi87a

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”

adi87a