Image default
Wypowiedzi

Ferguson: Trzeba zrzucić Liverpool z piedestału!

628-390-saf-2

Legendarny trener Manchesteru United, Sir Alex Ferguson, mimo przejścia na emeryturę wciąż ma tą samą obsesję. Chce by to właśnie Czerwone Diabły zrzuciły z piedestału Liverpool i samotnie zajęły jego miejsce!

Manchester United dzięki zdobyciu pucharu EFL zrównał się z Liverpoolem w liczbie trofeów. Oba kluby mają teraz po 41 pucharów, a po słowach Jose Mourinho, który przekonuje, że priorytetem jest dla niego wygranie Ligi Europy, Sir Alex twierdzi, że już czas dokończyć jego dzieło.

SAF za swoje największe osiągnięcie uważa zdetronizowanie Liverpoolu, co sam przyznał, w swojej słynnej wypowiedzi z 2002:

– Najbardziej zadowolony jestem, z zrzucenia Liverpoolu z ich p*********o piedestału!

Teraz dzieło Szkockiego menadżera może się wreszcie ziścić. Liverpool odpadł z pucharu FA z Wolverhampton, a wcześniej z pucharu EFL, kiedy to w półfinale lepszy okazał się Southampton. Zarówno United, jaki i “The Reds” będzie bardzo ciężko o wygranie Premier League, ponieważ pierwsza w tabeli Chelsea ma nad obiema drużynami dużą przewagę punktową. Zostaje więc Liga Europy, w której United są zdaniem ekspertów faworytem. Wygranie finału w Sztokholmie oznaczałoby, że Manchester United stał się najlepszą drużyną w Anglii z 42 trofeami w klubowej gablocie.

– To byłoby coś wspaniałego. Wygrać Ligę Europy, ostatni z europejskich trofeów, którego United nie wygrał. I to właśnie on może sprawić, że będziemy najbardziej utytułowanym klubem w Anglii – powiedział Ferguson w wywiadzie udzielonym ESPN FC.

– Zgadzam się, że jesteśmy faworytami. Mieliśmy świetne losowanie, trafiliśmy na Anderlecht. Wygranie tego trofeum da nam też Ligę Mistrzów. I przede wszystkim w tym roku, w Lidze Europy, nie gra Sevilla. Oczywiście trofeum Ligi Mistrzów jest cenniejsze, ale w tym roku gramy w LE i trzeba ją wygrać – kończy Ferguson

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka