Image default
Wypowiedzi

Podolski: Rooney zasługuje na godne pożegnanie

628-390-rooney-eng-7

Lukas Podolski zagrał po raz ostatni w barwach reprezentacji Niemiec w trakcie wtorkowego spotkania z Anglią. Piłkarz występujący na co dzień w tureckim Galatasaray uważa, że Wayne Rooney zasłużył na podobne pożegnanie jak on.

Podolski zakończył karierę reprezentacyjną po Euro 2016, ale otrzymał powołanie na zgrupowanie ze względu na zasługi w ciągu ostatnich 10 lat. Dzięki temu popularny Poldi był w stanie zagrać po raz 130. w barwach reprezentacji i zaliczyć pamiętne trafienie z dystansu.

31-letni Rooney jest w tym samym wieku co Podolski. Wazza ma na swoim koncie 119 meczów i 53 bramki. Zawodnik Manchesteru United przyznał, że chce zakończyć karierę reprezentacyjną po Mistrzostwach Świata w 2018 roku, jednak po przejęciu reprezentacji Anglii przez Garetha Southgate’a jego pozycja znacznie osłabła.

Mam nadzieję, że zostanie potraktowany tak samo jak ja. Jest jednym z najlepszych angielskich piłkarzy. Nie wiem czy w Anglii organizuje się takie mecze, ale gdybym był selekcjonerem bądź prezesem związku to z pewnością pokusiłbym się o taki krok. Zagrałem swoje ostatnie spotkanie z klasowym rywalem na bardzo klimatycznym obiekcie. Do tego zdobyłem zwycięską bramkę. To scenariusz niczym z filmu. O niczym więcej nie marzyłem – powiedział Podolski.

Podobne artykuły

Lukaku: Byłem jednym z kozłów ofiarnych

adi87a

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki

adi87a

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”

adi87a