Image default
Transfery

Daishawn Redan opuści Ajax po zakończeniu sezonu

daishawn Redan

16-letni Daishawn Redan opuści Ajax Amsterdam po zakończeniu sezonu 2016/17. Redan jest uznawany za jeden z największych talentów holenderskiego klubu.

Nastoletni piłkarz zdecydował, że nie podpisze profesjonalnego kontraktu z ćwierćfinalistą Ligi Europy. Deishawn grał w barwach Ajaxu od 8. roku życia i w każdej kategorii wiekowej zapisywał na swoim koncie wiele bramek.

Gwiazdka drużyn juniorskich Ajaxu zainteresowane są trzy angielskie kluby: Manchester United, Manchester City i Chelsea. Konkurenci spoza Wysp to  PSG i Lipsk.

Przedstawiliśmy mu [Redanowi przyp. red] nasze plany. Jesteśmy w trakcie negocjacji z piłkarzem i opiekunami. – powiedział trener drużyn młodzieżowych Ajaxu Said Ouaali.

Żałujemy, że nie byliśmy w stanie dojść do porozumienia, jednak wyraźnie mają już inne plany.

Zrobiliśmy wszystko, aby zatrzymać w klubie szalenie utalentowanego Deishawna. Niestety czasami trzeba odpuścić. Życzymy mu powodzenia.

Redan jest napastnikiem, jednak nie ma problemu z grą na lewym skrzydle. Ostatnio grał w drużynie Ajaxu do lat 19. W zeszłym tygodniu zdobył gola dla reprezentacji Holandii do lat 17. Dwa razy zdarzało mu się zdobyć w jednym sezonie ponad 40 bramek.

Deishawn w stopniu bardzo dobrym zna język angielski.

Podobne artykuły

The Telegraph: Inter liczy na rozwiązanie sprawy Alexisa do czwartku

adi87a

A Spor: Marcos Rojo bliski odejścia z Old Trafford

adi87a

Bild: Nietypowa nowa umowa Sancho w BVB

adi87a