Image default
Wypowiedzi

Ferguson: Chciałem pozyskać Maldiniego

628-390-sir-alex

Sir Alex Ferguson wyjawił, że próbował kiedyś sprowadzić na Old Trafford legendarnego włoskiego obrońcę, ikonę AC Milanu, Paolo Maldiniego.

Maldini nie bez przyczyny jest zwany ikoną Milanu, rozegrał w barwach drużyny z San Siro aż 904 spotkania, spędził w drużynie “Rossonieri” 24 sezony, w trakcie swojej kariery 7 razy triumfował w Serie A, 5 razy podnosił puchar Ligi Mistrzów,  oraz zaliczył 127 występów w reprezentacji Włoch.

Paolo dołączył do Sir Alexa Fergusona na wtorkowym otwarciu Tour 2017 w Nowym Jorku, gdzie “Fergie” wyjawił, że gdy jeszcze prowadził Manchester United, próbował sprowadzić Maldiniego na Old Trafford.

– To prawda, kiedy poznałem jego ojca Cesare, zapytałem o transfer Paolo – przyznaje Sir Alex.

– Cesare zrobił groźną minę i odpowiedział: “Mój dziadek grał w Milanie, mój ojciec grał w Milanie ja grałem w Milanie i mój syn będzie grał tylko w Milanie. Nie ma szans, żebym się stąd ruszyl!”

Paolo, który zakończył karierę w 2009, w wieku 40 lat, uprzejmie przyznał, że “nie mógłby opuścić swojego ukochanego Milanu”, a do tego dodał:

– Co ciekawe, ojciec nigdy ze mną nie rozmawiał o transferze do Manchesteru, dowiedziałem się o tym dopiero po zakończeniu kariery!

Podobne artykuły

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki

adi87a

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”

adi87a

Sutton krytykuje Solskjaera po meczu z Wilkami

adi87a