Image default
Klub

Sir Alex Ferguson poprowadzi Man Utd w benefisie Carricka

628-390-ferguson

Legendarny Sir Alex Ferguson poprowadzi Manchester United 2008 w trakcie benefisu Michaela Carricka, który odbędzie się 4 czerwca.

Sir Alex Ferguson w wywiadzie z MUTV przyznał, że Michael Carrick jest jednym z jego ulubionych piłkarzy, podobnie jak drużyna z 2008 roku, która wygrała Ligę Mistrzów.

Menadżerem rywali, czyli zespołu największych gwiazd z którymi przyszło zmierzyć się Carrickowi, będzie Harry Redknapp.

– Najlepszą częścią będzie możliwość spotkania się z piłkarzami. Nie tęsknię za posadą menadżera. Czasami brakuje mi ważnych spotkań, ale podjąłem decyzję i nie mogę się wycofać. Nie muszę się martwić o piłkarzy, agentów, konferencje prasowe i moje biuro.

– Jestem zachwycony benefisem Michaela. Prawdopodobnie Manchester United jest jedynym klubem, który może sobie na to pozwolić. Tutaj piłkarze zazwyczaj zostają na długo, a nie na kilka sekund. Dawniej większość piłkarzy zostawała z nami na 10 i więcej lat. Możemy być z tego dumni, bo zachęca to piłkarzy do zapuszczenia korzeni.

– Wygranie Ligi Mistrzów to fantastyczne uczucie. To byli wspaniali piłkarze z fantastycznym podejściem. Do dzisiaj żałuję, że w finale nie zagrał Ji-sung Park. Jestem przekonany, że miałby na ten mecz ogromny wpływ.

– Na Wembley [przeciwko Barcelonie dwa lata później przyp. red.] zrobiłem to samo z Berbatowem. Nie odebrał tego dobrze i na to nie zasłużył. Nikt nie zasługuje na brak gry w finale.

Podobne artykuły

Oświadczenie Man Utd ws. rasizmu wobec Pogby

adi87a

Solskjaer zorganizował Rashfordowi te same lekcje, co Cristiano Ronaldo

adi87a

Oficjalnie: Trzeci strój United na sezon 2019/20!

adi87a