Image default
Wypowiedzi

Ferdinand: Lukaku powinien zmienić klub

628-390-lukaku

Rio Ferdinand wierzy, że w najbliższym okienku transferowym, Romelu Lukaku, odejdzie z Evertonu do lepszego klubu, z którym będzie mógł regularnie zdobywać trofea.

Lukaku, po tym jak odmówił podpisania nowego kontraktu z Evertonem, jest łączony z Manchesterem United. Legendarny obrońca Czerwonych Diabłów, Rio Ferdiniand jest przekonany, że Belg powinien opuścić Goodison Park już w lecie. Oto co Rio napisał na swoim fanpage’u na Facebooku:

” Tak się zastanawiam, o czym myślą dzisiejsi piłkarze, gdy słyszą słowo “emerytura”? Na pewno nie o pieniądzach. W dzisiejszych czasach każdy piłkarz Premier League jest aż za dobrze opłacany. Więc co ich może martwić, gdy już zakończą swoją karierę? Z tyłu głowy będzie kołatać się myśl ” gdzie są moje trofea?”, i właśnie to teraz dotarło do Lukaku. Drużyna Evertonu jest w przebudowie. Nowi właściciele, większe pieniądze, lepsi zawodnicy, świetny trener, ale czy Romelu może sobie pozwolić na czekanie, aż Everton stanie się ligowym potentatem? Po jego zachowaniu ewidentnie widać, że nie. On chce grać o trofea, chce rozgrywać mecze w Lidze Mistrzów. Ja byłem w podobnej sytuacji w Leeds. Graliśmy co prawda w Lidze Mistrzów, ale czy mieliśmy jakieś szanse na wygranie jej? Czy wygraliśmy Premier League? Nie, więc odszedłem do United. Nie żebym sugerował jakiś konkretny kierunek Belgowi, ale powinien odejść do lepszego klubu”

Lukaku wciąż ma ważny kontrakt z Evertonem, który będzie obowiązywał jeszcze przez 2 lata.

Podobne artykuły

Lukaku: Byłem jednym z kozłów ofiarnych

adi87a

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki

adi87a

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”

adi87a