Image default
Wypowiedzi

Paul Merson o przyczynie słabej dyspozycji Paula Pogby

628-390-pogba-manutd-9

Przyczyną słabej postawy Paula Pogby, który jest krytykowany za swoją grę w pierwszym sezonie na Old Trafford po rekordowym transferze z Juventusu Turyn, jest brak przedsezonowego okresu przygotowawczego – uważa były piłkarz Arsenalu, Paul Merson. 

Po słabym występie w przegranym 0-1 poniedziałkowym meczu FA Cup z Chelsea, na Francuza spadła kolejna fala krytyki. W obecnych rozgrywkach wystąpił on w 25 meczach ligowych, w których zdobył zaledwie 4 gole i zaliczył 3 asysty.

Jego transfer na Old Trafford został przeprowadzony w połowie sierpnia po zakończeniu Mistrzostw Europy i zdaniem Paula Mersona, to właśnie brak okresu przygotowawczego i konieczność błyskawicznej adaptacji jest przyczyną słabej postawy Pogby.

Paul Pogba zdominuje Premier League, ale w przyszłym sezonie. Mam nadzieję, że Jose Mourinho nie będzie miał pretensji do mnie i do innych ekspertów piłkarskich krytykujących Pogbę, ponieważ nie powiedziałem o nim nic złego.

– To młody piłkarz, który nie miał okresu przygotowawczego i od razu został rzucony na głęboką wodę. Nie sądzę by był on tak sprawny, jak ludzie myślą, ale to nie jego wina. Gdy będzie miał normalny przedsezonowy okres przygotowawczy, będzie sprawniejszy i silniejszy. Jego pewność siebie będzie teraz na niskim poziomie i nie ważne kim jesteś, jeśli to się przytrafia, jest to najgorsza rzecz na Świecie. On jednak wróci i wtedy zobaczymy prawdziwego Pogbę – powiedział Merson.

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka