Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Nie jesteśmy gotowi, by być Manchesterem United

628-390-mourinho-12

Jose Mourinho powiedział, że gdy dołączył do Manchesteru United, zastał bardzo smutny klub. Portugalczyk skrytykował poza tym Louisa van Gaala za ruchy transferowe i odejście niektórych zawodników, których jego zdaniem nigdy nie powinno się sprzedać.

The Special One przekazał, że po swoim poprzedniku zastał smutny klub, który nie jest jeszcze gotów by być Manchesterem United i być dominującą siłą. W wywiadzie dla BBC Mourinho powiedział, że nie jest w stanie zrozumieć dlaczego sprzedano i kupiono niektórych piłkarzy.

– Jest pewna przestrzeń pomiędzy ambicją tak wielkiego klubu a rzeczywistością. 

Zapytany czy United jest większe niż Real Madryt i Inter Mediolan, z którymi wcześniej pracował, odpowiedział:

– Nie mówię że większe. Łatwiej było osiągnąć cele w innych klubach niż tutaj. Zastałem tu smutny klub. Man Utd sprzedało piłkarzy, których nigdy bym nie sprzedał i kupiło takich, których bym nigdy nie kupił. Nigdy nie sprzedałbym Di Marii, Chicharito, Danny’ego Welbecka. Nigdy. Nie ma szans.

– Cieszę się każdą chwilą. Jest ciężko. To trudne, ale wiedziałem to wcześniej. Manchester United ma nazwę i prestiż, a także coś magicznego w futbolu co przyciąga wszystkich. Jest jednak luka pomiędzy naszym prawdziwym potencjałem a oczekiwaniami. Nie jesteśmy gotowi by być Manchesterem United. Nie jesteśmy gotowi by dominować. Nie jesteśmy gotowi by próbować i wygrywać wszystko. Ze względu na naturę klubu, a także moją, jesteśmy gotowi do walki w każdym meczu, o każdy punkt, co do tego nie ma wątpliwości. Ale jest przestrzeń pomiędzy ambicjami tak wielkiego klubu a realiami.

Mourinho wyraża chęć pozostania w klubie z Old Trafford nawet po wygaśnięciu obecnej umowy, która jest ważna do czerwca 2019 roku, jednak zaznaczył, by kibice United zapomnieli o latach dominacji, jakie miały miejsce pod wodzą Sir Aleksa Fergusona, bo one już nie wrócą.

– Zapomnijcie o tym, to nie możliwe. Nie ma sensu wracać o 10, 20 lat wstecz bo ponownie nie jest to możliwe. Mam duże wątpliwości, czy do Premier League wróci dominacja. Więc wygrywajmy trofea, spróbujmy wrócić do Ligi Mistrzów, wygrać w Europie, ale podstawą będzie empatia z fanami. Podstawa to jakość naszej gry. Mogę powiedzieć, że jestem tu bardzo szczęśliwy. Zostanę tu dopóki właściciele i zarząd nie stwierdzą, że mnie nie potrzebują.

Portugalczyk uważa, że nawet jeśli United nie udało by się awansować do kolejnej edycji Ligi Mistrzów, to nie będzie to przeszkodą w sprowadzeniu najlepszych piłkarzy.

– Man Utd ma wielką siłę. Nie potrzebujemy Ligi Mistrzów by przyciągnąć najlepszych piłkarzy. W ubiegłe lato sprowadziliśmy piłkarzy, którzy mogli grać w Lidze Mistrzów. Zlatan mógł być w PSG, Mkhitaryan mógł być w Dortmundzie, a Pogba w Juve. Byliśmy w stanie ich przekonać ponieważ piłkarze wiedzą, że Manchester United prędzej czy później dostanie się do Ligi Mistrzów.

– Jeśli jakiś zawodnik nie zdecyduje się do nas dołączyć ze względu na brak Ligi Mistrzów, to będę szczęśliwy, że do nas nie dołączy. Nie chcę być w kolejnym sezonie w Lidze Europy, ale preferuje Ligę Europy niż brak europejskich pucharów. Jeśli nie będziemy grać w Lidze Mistrzów, zagramy w Lidze Europy i postaramy się ją wygrać.

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka