Image default
Ze Świata

Boisko FK Rostowa zamknięte przez rosyjską federację

628-390-11-rostov-pitch

Tydzień po tym jak Jose Mourinho publicznie skrytykował stan murawy FK Rostowa, rywala United w 1/8 finału Ligi Europy,  federacja Russian Premier League “zamknęła” stadion wicemistrza Rosji właśnie z powodu “murawy niezdatnej do rozgrywania na niej spotkań ligowych”.

Ostatnim meczem rozegranym na tym stadionie było właśnie starcie Rostowa z United w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Europy, który zakończył się wynikiem 1-1.

– Ciężko uwierzyć, że będziemy grać na takiej murawie, jeśli to w ogóle można nazwać murawą – takimi słowami skrytykował stan murawy Jose Mourinho, tydzień temu na przedmeczowej konferencji prasowej.

Rostów dostał od federacji czas do 24 marca na doprowadzenie do porządku swojej murawy. Boisko w meczu z United było suche i nierówne i jak to określił Portugalski szkoleniowiec “niezdatne do gry krótkimi podaniami”. Pierwsza inspekcja boiska Rostowa odbędzie się właśnie 24 marca, a pierwszy spotkanie u siebie zagrają 31 marca z FK Krasnodar.

UEFA uznała, że boisko FK Rostow jest w przyzwoitym stanie i zezwoliła na rozegranie na nim spotkania z United, jednak rosyjska federacja piłkarska ma inne zdanie i zastosowała sankcje wobec wicemistrza Rosji.

United zmierzy się jutro z FK Rostow w rewanżowym spotkaniu 1/8 finału Ligi Europy, na Old Trafford.

Podobne artykuły

Ibrahimović drugim najbogatszym sportowcem w Wielkiej Brytanii

Mateusz Motyka

L’Equipe: Martial może nie pojechać na Mundial

Mateusz Motyka

Times: Ibrahimović omal nie został piłkarzem Sunderlandu

adi87a