Wypowiedzi

Mourinho kwestionuje taktykę Chelsea


628-390-mourinho-15

Jose Mourinho nie wahał się zakwestionować stylu gry Chelsea przed poniedziałkowym meczem w ćwierćfinale Pucharu Anglii.

Portugalczyk przyznał, że nie jest zaskoczony dobrymi wynikami Chelsea, jednak zaskakuje go taktyczne podejście obecnego lidera Premier League.

Były klub Jose Mourinho jest na pierwszym miejscu w lidze i ma aż 10 punktów przewagi nad drugą drużyną.

W pierwszym meczu przeciwko swojemu byłemu pracodawcy Mourinho poniósł sromotną porażkę – przegrał aż 0:4.

Nie jestem zaskoczony sukcesem Chelsea. Jestem zaskoczony sposobem w jaki grają.

Jestem zaskoczony, bo wydawało mi się, że oczekują innego futbolu.

Uważam, że są usposobieni defensywnie. Mają wspaniałych piłkarzy, którzy dobrze radzą sobie w kontrataku. Tych 3-4 zawodników wykańcza wszystkich rywali.

Chelsea straciła w sezonie 2016/17 tylko 20 bramek w 27 meczach. Mimo zarzutów Mourinho nie można zarzucić Chelsea braku goli – “The Blues” mają na swoim koncie 57 bramek i zajmują w tej klasyfikacji 2. miejsce.

Nie szukam zemsty. Jeśli szukacie czegoś specjalnego w moim powrocie to muszę przyznać, że Gary Staker [pracownik Chelsea przyp. red] jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. Cieszę się z okazji do uściśnięcia jego dłoni w tunelu.

Na koniec Mourinho przyznał, że liga angielska jest ważna, jednak nie zamierza zaniedbywać innych rozgrywek.

Jesteśmy zadowoleni z pucharów. Zdobycie trofeum to powód do radości. Prawda jest taka, że tylko kilka klubów zdobędzie w tym sezonie jakikolwiek puchar, a my mamy na swoim koncie już prawie 2 – Puchar Ligi i Tarczę Wspólnoty.

Oryginalne produkty Manchester United ze zniżką 10% z kodem REDUNITED:  SPRAWDŹ TUTAJ!

X