Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Liga Europy może stać się naszym priorytetem

628-390-mourinho-manutd-7

Jose Mourinho zapowiedział, że jeśli Manchester United wyeliminuje FC Rostov i awansuje do ćwierćfinału Ligi Europy, wówczas rozgrywki te prawdopodobnie staną się priorytetem Czerwonych Diabłów na ten sezon.

Klub z Old Trafford już w najbliższy czwartek zagra pierwszy mecz 1/8 Ligi Europy z FC Rostov w Rosji, a tydzień później czeka ich rewanż na własnym stadionie.

– Liga Europy jest bardzo trudno, ale to nasz cel i jeśli pokonamy Rostov, będziemy w ćwierćfinale. Wtedy będziemy mogli bardzo poważnie pomyśleć o Lidze Europy. 1/8 to wciąż daleka droga, ale gdy zostaje 8 zespołów, czeka Cię losowanie ćwierćfinałów.

– Gdy jesteś w ćwierćfinale, już czujesz finał i wówczas na pewnym etapie sezonu muszę przeanalizować moją drużynę, piłkarzy, kondycję każdego z nich i wówczas podejmę decyzje. Musze podjąć decyzje, ale decyzje, które zawsze będą podejmowane wraz z właścicielami [odnośnie priorytetów], z moim zarządem, jednak jeszcze nie jest ten czas.

– Na teraz musimy skupić się na grze z Rostovem, na meczu z Chelsea [ w ćwierćfinale FA Cup] i potem znów na spotkaniu z Rostovem. Wówczas zobaczymy, w których rozgrywkach będziemy i podejmiemy decyzję – powiedział Mourinho.

 

United jest obecnie na 6 pozycji w Premier League, tracąc aż 17 punktów do Chelsea i 7 do drugiego Tottenhamu, mając jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej.

– Skończenie sezonu na drugiej pozycji jest lepsze niż na trzeciej, a skończenie na trzeciej lepsze niż na czwartej, a na czwartej oczywiście lepsze niż bycie poza TOP4 i brak Ligi Mistrzów w kolejnym sezonie. Druga pozycja będzie bardzo trudna, ale wciąż jest możliwa. Pierwsza jest niemożliwa. Druga tak i musimy o nią powalczyć – dodał Portugalczyk.

Podobne artykuły

Lukaku: Byłem jednym z kozłów ofiarnych

adi87a

Richards: Jestem pod wielkim wrażeniem gry Wan-Bissaki

adi87a

“Atakujecie Paula, atakujecie nas wszystkich”

adi87a