Image default
Wypowiedzi

Mourinho: Chcę by Rooney został na kolejny sezon

628-390-rooney-18

Jose Mourinho potwierdza, że chce, aby Wayne Rooney został w Manchesterze United na kolejny sezon. Ostatnio zainteresowanie swoim byłym zawodnikiem przejawia Everton.

31-latek jest związany z Manchesterem United przez następne 16 miesięcy. Kontrakt kapitana opiewa na 300 tys. funtów tygodniowo.

Według doniesień Sky Sports zimą Everton złożył ofertę wypożyczenia, jednak Manchester United nie chciał słyszeć o wypożyczeniu Wazzy.

Wayne Rooney na pewno zostanie z nami do końca sezonu. Chciałbym, żeby w przyszłym sezonie również był z nami, ale to zawodnik ma ostatnie słowo. Jestem menadżerem, który lubi współpracować ze szczęśliwymi piłkarzami. – mówił dzisiaj Jose Mourinho.

Mourinho powiedział, że wierzy w kapitana. Portugalczyk chciał wprowadzić Rooneya na ostatnie minuty finału Pucharu Ligi, ale gol Zlatana zmienił te plany.

Przy stanie 2:2 chciałem wprowadzić Wayne’a na boisko. Perspektywa kolejnych 40 minut meczu sprawiła, że chciałem dać mu szansę.

Wybrałem Wayne’a na jutrzejszy mecz, więc może zagrać w pierwszym składzie albo usiąść na ławce. Zdecydował się zostać w Manchesterze United i nam pomóc, więc jest bardzo ważnym piłkarzem.

Po moich słowach doskonale widać, że łączenie Rooneya z Evertonem nie ma sensu.

Dziennikarze przytoczyli Jose słowa Ronalda Koemana, który wspominał o zainteresowaniu Rooneyem.

To samo mówił przez dwa miesiące o Memphisie Depayu. W końcu kupił go Lyon, a Everton nie złożył ani jednej oferty.

Podobne artykuły

Fred: Chcę już wybiec na murawę, stęskniłem się za futbolem

Mateusz Motyka

Henderson: Dam radę wygrać rywalizację z De Geą!

Mateusz Motyka

Mills: James może być kluczowy dla United

Mateusz Motyka