Image default
Klub

Man Utd zorganizuje mecz benefisowy Michaela Carricka

628-390-carrick-8

Kariera Michaela Carricka zostanie przez klub uhonorowana meczem benefisowym, w którym spotka się jedenastka Manchester United 2008 z drużyną “Michael Carrick All-Stars”.

Carrick dołączył do United w lipcu 2006 roku i przez ponad dekadę był kluczowym zawodnikiem Czerwonych Diabłów. Z klubem z Old Trafford 5 razy wygrał Premier League, do tego wznosił puchary krajowe oraz trofeum za Klubowe Mistrzostwa Świata.

Cały dochód z jego meczu benefisowego zostanie przeznaczony na Michael Carrick Fundation, która zajmuje się ułatwianiem rozpoczęcia kariery piłkarza młodym i perspektywicznym zawodnikom z Manchesteru i Newcastle.

Mecz zostanie rozegrany 4 czerwca, oczywiście na Old Trafford. Na ten moment swoją obecność potwierdziły takie legendy United jak: Edwin van der Sar, Gary Neville, Rio Ferdinand, Paul Scholes czy Ryan Giggs, a w drużynie Michael Carrick All-Star na pewno zagrają Frank Lampard, Steven Gerrard oraz Michael Owen.

– Grać przez 11 lat w największym klubie piłkarskim na świecie to coś niesamowitego. Jestem niesamowicie dumny z faktu, że taki klub jak Manchester United nagrodzi mnie meczem benefisowym – napisał Michael Carrick w swoim oficjalnym oświadczeniu. Oto jego pozostała treść:

– To spotkanie będzie niezwykle wyjątkowe zarówno dla mnie, jak i dla mojej rodziny. Mam nadzieję, że będzie to niezapomniany dzień. Świetnie będzie znów zobaczyć na murawie starych znajomych z klubu i reprezentacji. Jestem bardzo wdzięczny za wsparcie, jakie mi przez te 11 lat tutaj okazano. Dziękuję wam, kibicom. Ten mecz traktuję jako formę odpłacenia się wam za te wspaniałe 11 lat. Całkowity dochód zostanie przeznaczony na cele dobroczynne. Mam nadzieję, że zgromadzimy sporo pieniędzy, które pomogą spełniać dziecięce marzenia. Pragnę również podziękować wszystkim, którzy sprawili, że to wyjątkowe spotkanie stało się faktem.

Podobne artykuły

Oświadczenie Man Utd ws. rasizmu wobec Pogby

adi87a

Solskjaer zorganizował Rashfordowi te same lekcje, co Cristiano Ronaldo

adi87a

Oficjalnie: Trzeci strój United na sezon 2019/20!

adi87a