Image default
Opinie

Keown: Zlatan nowym królem Old Trafford

Zlatan Ibrahimovic | Grant | Manchester United - Stoke

Zlatan Ibrahimovic zdobył dwa trofea w ciągu 8 miesięcy spędzonych na Old Trafford. Martin Keown w swojej kolumnie napisał, że Szwed to naturalny spadkobierca Erica Cantony.

“Żałuję, że Zlatan Ibrahimovic nigdy nie dołączył do Arsenalu. Odwiedził obiekty treningowe Kanonierów w 2000 roku. Koledzy z drużyny żartowali, że przyjechał, aby zająć moje miejsce na środku obrony, ponieważ był bardzo imponujący fizycznie.

Już wtedy było widać, że jest kimś. Obecnie nie można uniknąć porównań z Cantoną.

Cantona i Ibra mają wiele wspólnego. Nie różnią się wiele pod względem techniki. Eric miał lepszą technikę strzału, ale Zlatan nie jest daleko w tyle.

Mają również tę samą postawę. Ibrahimovic z wypiętą klatką piersiową musi budzić skojarzenia z Cantoną i jego postawionym kołnierzykiem. Obydwaj nie byli piłkarzy z którymi ktokolwiek chciałby rywalizować.

Ibrahimovic odrzucił testy w Arsenalu, ponieważ powiedział, że nie chodzi na castingi. Eric był taki sam. Jego wypowiedź po kopnięciu fana Crystal Palace jest jedną z najbardziej aroganckich rzeczy, jaką wypowiedziano na konferencji prasowej.

Kryłem Cantonę, gdy Francja grała z Anglią, a także, gdy grał w Leeds, a ja w Evertonie. Eric był inteligentnym piłkarzem, ale nigdy nie czułem, że jest w stanie mi się urwać. W takich sytuacjach więcej do zaoferowania ma Ibra. Jest wysoki, silny i znacznie większy fizycznie.

Cantona otworzył Manchesterowi United drogę do sukcesu. Na zawsze zachowa tytuł króla, ale Ibra sprawił, że Manchester United znów jest szanowany.

Przybył na Wyspy w wieku 35 lat i udowodnił niedowiarkom, że jest fantastycznym piłkarzem. Nie mogłem wyjść z podziwu jak napastował Wesa Morgana i Roberta Hutha w meczu o Tarczę Wspólnoty. Gdy zdobywali mistrzostwo byli nie do przejścia, a Zlatan robił z nimi co chciał.

Zlatan sprawił, że w cieniu znajduje się Wayne Rooney. To Szwed odpowiada za bramki dla klubu.

Jego data ważności to coś wyjątkowego. Zazwyczaj napastnicy w tym wieku są już wrakami. Ma 35 lat, ale fizycznie i psychicznie jest znacznie młodszy.

Zlatan to nowy król Old Trafford. Gdyby był 10 lat młodszy to z pewnością moglibyśmy powiedzieć, że przed Manchesterem United stoją lata sukcesów. Miejmy nadzieję, że Zlatan nie pożegna się z Manchesterem United w takich samych okolicznościach jak Cantona – nieoczekiwanie i z ogromnym uczuciem niedosytu.”

Podobne artykuły

Bate: Lingard rozwinął się dzięki Mourinho

Wiktor Tkaczyk

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana

Wiktor Tkaczyk

Raiola: Manchester United tanio kupił Pogbę

Wiktor Tkaczyk