Transfery

Evra: Ktoś zablokował mój powrót do United


628-390-evra-tevez

Były obrońca Manchesteru United i Juventusu Turyn, Patrice Evra dołączył w styczniu do Olympique Marsylia, jednak jak sam przyznał był w zeszłym miesiącu bardzo bliski powrotu na Old Trafford.

Francuz był w kontakcie z menadżerem Czerwonych Diabłów, Jose Mourinho, jednak jak sam mówi, pewna osoba z klubu, której nazwiska nie chciał wymienić, nie była zwolennikiem jego powrotu i do transferu nie doszło.

Byłem bardzo blisko powrotu do Manchesteru United – powiedział Evra dla Sky Italia.

– Rozmawiałem też z Mourinho, ale była osoba, której nazwiska nie powiem, która prawdopodobnie nie chciała mojego powrotu. Nawet fani byli entuzjastycznie do tego nastawieni i mogli by być z tego zadowoleni, ale gdy zdałem sobie sprawę, że klub nic z tym nie zrobi, poprosiłem agenta by rozejrzał się za inną opcją.

– Marsylia natychmiast mnie przekonała swoim projektem i zrobiła na mnie bardzo dobre wrażenie. Zamknięcie transferu trwało tylko jeden dzień. Traktowali mnie niczym Boga, pokazując jak bardzo mnie chcą – dodał.

Patrice Evra reprezentował barwy Manchesteru United w latach 2006-2014, podczas których wygrał między innymi 5 Mistrzostw Anglii i raz triumfował w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

X