Felieton

Hackett: Jose Mourinho ma rację, jest traktowany niesprawiedliwie


628-390-mourinho-15

Kevin Hackett, były sędzia piłkarski, a aktualnie ekspert portalu You-Are-The-Ref.com napisał felieton, w którym przyznaje rację Jose Mourinho i wyjaśnia w jak niesprawiedliwy sposób traktuje się go w Anglii. Oto jego treść.

Źródłem frustracji Jose Mourinho jest sposób w jaki jest traktowany i w niekonsekwencji co do stosowania się do zasad oraz w wyznaczaniu sankcji wobec niego i innych menedżerów Premier League – i ja się z nim zgadzam.

Mourinho nawiązywał do incydentu z udziałem Arsene Wengera, który za popchnięcie sędziego technicznego został ukarany 4 meczowym zawieszeniem, jednak od początku pojawiały się pytania, czemu trener Arsenalu nie dostał zakazu stadionowego? W ostatniej kolejce, w meczu Liverpoolu z Chelsea, Jurgen Klopp wulgarnie nakrzyczał na sędziego technicznego, Neila Swabricka i nie został za to wyrzucony na trybuny, a moim zdaniem powinien. Jestem pewny, że Jose za to samo zostałby wyrzucony na trybuny.

“The Special One” został ukarany zakazem stadionowym kilka sezonów temu, za wulgarne skomentowanie pracy sędziego, tymczasem Wenger mógł mimo zawieszenia siedzieć na trybunach i komunikować się ze swoim asystentem, który zastępował go przy linii bocznej. Dlaczego Wenger nie został ukarany zakazem stadionowym?

Wygląda to trochę tak jakby pozostali menadżerowie klubów Premier League byli traktowani bardziej ulgowo niż Portugalczyk. Osobiście uważam, że to co zrobił Klopp zdecydowanie kwalifikowało się na wyrzucenie na trybuny. Nie wiem czemu Swarbrick mu popuścił. Może dlatego, że nie poczuł się urażony tym co Niemiec mu powiedział, ale i tak nie można tolerować takiego zachowania. Ten 4 sędzia jednak po coś tam jest. Ma dużą liczbę obowiązków i należy do nich ocenianie prawidłowo takich zachowań. Musi poinformować sędziego głównego o takich incydentach. 

Myślę, że Kloppowi się upiekło, ponieważ Swarbrick nie wziął jego słów do siebie. Najważniejsza w pracy sędziego jest jednak konsekwencja. Wszyscy muszą być równi. Wszystkich traktujemy tak samo. Mourinhoo, Klopp czy Wenger – wszyscy muszą być karani tak samo i za to samo.

X