Wypowiedzi

Butt: Tuanzebe jest wzorem dla Akademii


628-390-tuanzebe-2

Nicky Butt uważa, że Axel Tuanzebe jest wzorem do naśladowania dla reszty młodzieży z Akademii Manchesteru United.

Tymczasowy trener Rezerw i Przewodniczący Akademii United pracował z obrońcą i jest dumny z progresu jaki poczynił, co zaowocowało podpisaniem przez 19-latka nowego kontraktu do 2020 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Axel jest po prostu jednym z tych chłopaków, którym się ufa. Cokolwiek robi, gdy wchodzi na boisko, gdy trenuje, gdy idzie do domu i gdy stoi przed mediami… ufasz mu. To idealny przykład dla wszystkich piłkarzy z naszej Akademii, tak samo jak Marcus Rashford.

– To są tego typu piłkarze, których chcemy dostarczać drużynie z Akademii. Chcemy by byli w klubie przez 5, 10, 15 lat i by byli liderami w United, a także by pokazywali kolejnym grupom młodych piłkarzy, jak należy postępować – powiedział Butt.

Kapitan Rezerw, Tuanzebe zaliczył swój debiut w pierwszym zespole w ostatni weekend w wygranym meczu FA Cup z Wigan Athletic i mówił o swojej ekscytacji podczas tej znaczącej okazji. Decyzja Jose Mourinho o dołączeniu nastolatka do pierwszej drużyny jest kontynuacją wielkiej tradycji dawania wychowankom szansy na wielkiej scenie.

To niesamowite, kiedy pomyślisz, że jeden z największych, a prawdopodobnie największy klub na Świecie wciąż daje szanse młodzieży. To pokazuje, że jeśli jesteś wystarczająco dobry, dostaniesz swoją szansę niezależnie kto jest menadżerem. Czy to jest rekordowy transfer jak Paul Pogba, czy super gwiazda jak Zlatan Ibrahimović, zawsze jest też w klubie miejsce dla młodych piłkarzy, jeśli są odpowiednio dobrzy – dodał.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X