Wypowiedzi

Henry: Griezmann idealny dla Man Utd i Premier League


628-390-griezmann-5

Legenda Arsenalu, Thierry Henry uważa, że gwiazda Atletico Madryt, Antoine Griezmann może być znakomitym wzmocnieniem dla Manchesteru United. Francuz dodał, że jego rodak powinien trafić do Premier League, bo liga angielska potrzebuje takich piłkarzy jak on.

Napastnik klubu z Estadio Vicente Calderon ma być celem numer jeden dla Manchesteru United na letnie okno transferowe i mimo że zainteresowanie wyraża nim też Arsenal i Chelsea, to właśnie Czerwone Diabły mają być faworytem do jego pozyskania.

Zdaniem Henry’ego, nawet jeśli Griezmann trafi na Old Trafford, to będzie to doskonały transfer nie tylko dla Manchesteru United, ale też dla całej Premier League.

Myślę, że on jest kimś, kto powinien trafić do Premier League. Jeśli przejdzie na Old Trafford, to będzie dla nich świetny ruch, ale to piłkarz którego potrzebuje cała liga i kibice, którzy będą mieli okazję oglądać jego grę. Znam go od bardzo dawna, jeszcze z czasów początków jego kariery w Sociedad. 

– Nikt go wówczas nie chciał we Francji, dlatego odszedł do Sociedad by znaleźć swoją drogę, to mówi jak silny ma charakter i jak wspaniałym stał się piłkarzem, w co mało kto wcześniej wierzył.

Wszyscy teraz mówią, że przejdzie do Manchesteru United, ale może on wiele dać całej lidze, nie tylko United, jeśli tam trafi. To wiele mówi o tym jak daleko zaszedł. Myślę, że powinien tu przejść. Czy do Man United? Nie wiem, ale myślę, że powinien przejść do Premier League – powiedział Henry.

X