Image default
Kontuzje

Mourinho: Niepewny występ Rooneya z Middlesbrough

628-390-rooney-15

Jose Mourinho wyjawił, że Wayne Rooney nie znalazł się w składzie Manchesteru United na rozgrywany w Boxing Day mecz z Sunderlandem, ponieważ doznał na treningu kontuzji uda.

Kapitan Czerwonych Diabłów jest największą niewiadomą w zbliżającym się spotkaniu z Middlesbrough, które odbędzie się w Sylwestra na Old Trafford.

Zapytany po meczu z Sunderlandem, czy Rooney wróci na mecz z Boro, odpowiedział:

Szczerze, nie sądzę. Mam nadzieję. Chciałbym go mieć, to zawsze piłkarz, którego chciałbym mieć, ale mam wątpliwości. Zobaczymy jak to się potoczy.

– To dziwna kontuzja mięśniowa, wielki mięsień otoczony innymi, dlatego mając tę kontuzję wciąż możesz się dobrze poruszać. Nie czuł On się dobrze. To nie jest poważny uraz, ale czy dojdzie do siebie w ciągu 4 dni? Mam co do tego wątpliwości.

Przed wygraną w Boxing Day, w przedmeczowym wywiadzie dla Sky Sports, Mourinho zapytany, czy Rooney został pominięty w związku z napiętym terminarzem, odpowiedział:

Nie, nie zupełnie, ponieważ następny mecz mamy 31 [grudnia]. To nie jest problem. Problemem dla nas jest granie meczu 31, a później drugiego [stycznia]. To jest problem Manchesteru United. Sunderland dostał możliwość rozegrania meczu później, ale dla nas jest to problem.

Rooney poczuł drobny ból na wczorajszym treningu [w Boże Narodzenie] i wszyscy uznaliśmy, że najlepsze dla niego i dla nas będzie, jeśli dziś nie zagra – dodał Jose.

Podobne artykuły

Solskjaer o kontuzji Alexisa Sancheza

adi87a

Fosu-Mensah wraca do klubu na rehabilitację

adi87a

Ole o sytuacji Rashforda i Martiala przed meczem z Southampton

adi87a