Wypowiedzi

Mourinho: Martial powinien wziąć przykład z Mkhitaryana


628-390-martial-16

Menadżer Czerwonych Diabłów radzi Anthony’emu Martialowi by zainspirował się Henrikhiem Mkhitaryanem i tak jak on powalczył o powrót do formy i pierwszej jedenastki.

Francuz jest łączony z Sevillą, która chciałaby go ściągnąć już w styczniu. Jego wczorajszy występ przeciwko Sunderlandowi był jego pierwszym od dwóch tygodni. Mourinho jednak zachęca młodego skrzydłowego do udowodnienia swojej wartości tak jak zrobił to jego kolega klubowy.

– Każdy zawodnik jest inny. Miałem już w tym sezonie trudniejszą sytuację niż ta Anthonego – Mkhitaryana – powiedział Mourinho dla SFR Sports.

– Henrikh był cały czas otwarty na rady i pomoc z mojej strony. Przekonał się jaka jest różnica między graniem w Premier League, a graniem w lidze ukraińskiej czy nawet w Bundeslidze. Tutaj jest inna filozofia gry, inne warunki i wymagania. Lecz on ciężko pracował, nawet kiedy nie grał w meczach. Zapracował sobie na pierwszy skład.

Mourinho widzi potencjał 21-letniego Martiala i jest przekonany, że jeśli tylko on sam będzie tego chciał to wydobędzie z niego to co najlepsze.

– Ludzie zapominają, że Anthony jest jeszcze bardzo, bardzo młody. Do tego Manchester United gra zupełnie inaczej niż w zeszłym sezonie – powiedział Portugalczyk.

– W poprzednim sezonie grał głównie na dziewiątce. Drużyna miała wysokie posiadanie piłki, a Anthony tylko czekał na prostopadłą piłkę, a gdy już takową dostawał to strzelał bramkę. W tym sezonie jest inaczej, ciężej dla Martiala. Dajmy mu jeszcze trochę czasu – dodał The Special One.

X