Wypowiedzi

Raiola: Zlatan zostanie na Old Trafford na kolejny sezon


628-390-zlatan-manutd-4

Mino Raiola, agent Zlatana Ibrahimovicia przekonuje, że Szwed oprze się lidze chińskiej i zostanie w następnym sezonie w Manchesterze.

Ibra imponuje formą od początku swojego pobytu w Anglii, strzelając 16 bramek w 25 spotkaniach. 35-latek dostał ofertę z Chińskiej Super League opiewającą na 120 mln funtów, jednak Raiola zapewnił, że Szwed zostaje na Wyspach.

– Są duże szanse na to, że Zlatan spędzi kolejny rok w United – powiedział on w rozmowie z prezenterem Sky Sports Jimowi White’owi.

– Przedłużenie umowy jest już zawarte w aktualnym kontrakcie, więc spodziewaliśmy się takiej sytuacji. Obie strony są zadowolone. Przedłużenie umowy to tylko kwestia czasu.

Zapytany o zainteresowanie ze strony Chińczyków Raiola odpowiada:

– Składali ofertę już rok temu, ale razem zdecydowaliśmy, że wybieramy Anglię, bo Zlatan nie myśli jeszcze o piłkarskiej emeryturze. Wciąż ma zapał, nadal chce być na szczycie, chce grać w jak największej ilości spotkań. Gdyby chodziło mu tylko o pieniądze to nie byłoby go w Manchesterze United.

Jose Mourinho powiedział w listopadzie, że United przedłuży z Ibrahimoviciem kontrakt o kolejny rok, co było niejako pierwszą zapowiedzią. Trener Czerwonych Diabłów powiedział:

– Jesteśmy z niego w pełni zadowoleni. Chcemy go w drużynie na kolejny sezon.

X