Wypowiedzi

Herrera: W United zawsze trzeba walczyć o swoje miejsce


628-390-herrera-9

Ander Herrera rozgrywa swój najlepszy sezon na Old Trafford jednak jest on zdania, że w tak wielkim klubie jak Manchester United nigdy nie można być pewnym swojego miejsca i zawsze trzeba dawać z siebie wszystko.

United wygrało 3 ostatnie mecze w Premier League, w których Herrera rozgrywał po 90 minut, tworząc trio w drugiej linii z Michaelem Carrickiem i Paulem Pogbą. Mimo to Hiszpan uważa, że wciąż musi walczyć o swoją przyszłość na Old Trafford.

Zapytany w rozmowie dla Inside United czy planuje pozostać w klubie odpowiedział:

– Tak, ale nigdy nie możesz być pewien ponieważ grając dla United musisz prezentować się bardzo dobrze bo to największy klub w Anglii.

Klub ma możliwość ściągnięcia każdego piłkarza, dlatego by utrzymać swoje miejsce, zawsze musisz grać na najwyższym poziomie. Nie jest to łatwe, ale mam nadzieję że dam radę i będę o to walczył.

Herrera dołączył do Czerwonych Diabłów w 2014 roku i w trakcie swojego trzeciego sezonu na Old Trafford wyjawił on, że rozgrywki Premier League nie różnią się mocno od Primera Division.

– Wszyscy zawsze pytają mnie o różnice i będąc szczerym nie widzę wielkiej różnicy, piłka to wszędzie piłka, a dobrzy piłkarze są wszędzie.

– Może tempo jest tu czasami trochę wyższe. W Hiszpanii i innych krajach więcej myśli się o taktyce i bronieniu własnej bramki, a w Anglii każdy chce atakować, co jest dobre dla kibiców – dodał Bask.

X