Wypowiedzi

Morabito: United oferowało Rooneya Napoli


628-390-rooney-mourinho

Kapitan Manchesteru United, zdaniem byłego agenta FIFA, był bliski przejścia do włoskiego Napoli w letnim okienku transferowym z powodu złych relacji z Jose Mourinho.

Rooneyowi źle się wiedzie pod wodzą Portugalczyka, trafił do siatki tylko 3 razy w tym sezonie. Według Vincenzo Morabito, który w przeszłości był agentem legendy Premier League Emmanuela Petita, United chciało sprzedać reprezentanta Anglii przed zakończeniem letniego okienka transferowego.

– Wiem, że na pewno był oferowany Napoli i że nie pozwolono mu odejść do innego angielskiego klubu, więc pozostała mu Hiszpania lub Włochy – powiedział Morabito w rozmowie z włoskim radiem CRC.

– Jak mówiłem, chciano go oddać do Napoli. Idea była może i słuszna, ale kiedy spojrzysz na 10 mln euro (8,3 mln funtów) jakie dostaje rocznie od United to sprawa się komplikuje. Mało kto jest w stanie zaoferować mu takie pieniądze.

Morabito jednak przekonuje, że Rooney nie jest już potrzebny na Old Trafford.

– Nie ma on dobrych relacji z Mourinho i w związku z tym nie ma przyszłości w Manchesterze United.

31-latek, któremu brakuje tylko jednej bramki by zrównać się w liczbie trafień dla Czerwonych Diabłów z liderem tej klasyfikacji, Sir Bobby Charltonem (Rooney – 248, Sir Bobby – 249), wyszedł na Selhurst  Park podstawowym składzie w meczu Premier League po raz pierwszy od początku listopada.

X