Image default
Klub

Mata: Konflikt z Mourinho? Napisano zbyt wiele!

628-390-mata-18

Latem media spekulowały, że po przyjściu Jose Mourinho do Manchesteru United, dni Juana Maty na Old Trafford są policzone. Dziś Hiszpan jest jednym z najlepszych piłkarzy w drużynie i jak sam twierdzi czuje się ważny, a informacje podawane w mediach nie miały nic wspólnego z prawdą.

28-latek zagrał w sobotnim meczu z Burnley z opaską kapitańską Czerwonych Diabłów. Mata po spotkaniu podkreślił, że jest szczęśliwy na Old Trafford i czuje się doceniony, a plotki o jego odejściu były wymysłem mediów.

Było stworzonych zbyt wiele historii. Jestem osobą, która wie co się dzieje, a nie dzieje się nic – powiedział Juan.

Mata wystąpił w 13 spotkaniach w tym sezonie, zdobywając 3 bramki. Dla porównania w swoim ostatnim sezonie w Chelsea, w pierwszej połowie rozgrywek 2013/14 wystąpił on w zaledwie 18 meczach licząc wszystkie rozgrywki, po czym w styczniu przeniósł się na Old Trafford.

Zapytany czy czuje się ważnym piłkarzem w składzie United, odpowiedział:

Tak się właśnie czuję. Odkąd przybyłem do United miałem wiele wzlotów i upadków, ale zawsze czułem się ważnym piłkarzem u każdego z menadżerów i teraz też czuję się ważny. Nie odbyłem jednak żadnej rozmowy z Mourinho, o jakiej pisały media.

Juan poruszył też temat swoich relacji z menadżerem Czerwonych Diabłów:

Mówiłem to już wcześniej i powiem to po raz kolejny, to profesjonalna relacja. To wszystko. Dlatego powiedziałem, że napisane było zbyt wiele rzeczy na temat jego przyjścia w odniesieniu do mojej osoby. Nic takiego jednak nie miało miejsca, a ja miałem jasną sytuacje w mojej głowie.

Twoi przyjaciele i rodzina chcą wiedzieć co się dzieje, ale zawsze mówiłem im to samo. Jestem osobą, która wie co się dzieje, a nie dzieje się nic – zakończył Mata.

Podobne artykuły

Solskjaer o nowym kontrakcie De Gei

adi87a

Oficjalnie: Solskjaer wybrał kadrę United na Tournee

adi87a

Oficjalnie: Axel Tuanzebe podpisał nowy kontrakt!

adi87a