Image default
Klub

Mourinho: Rooney nigdzie się nie rusza

628-390-rooney-15

Jose Mourinho zapewnił, że mimo ciągłych spekulacji na temat przyszłości Wayne’a Rooneya, kapitan Manchesteru United nie zmieni barw klubowych.

Rooney znalazł się w ostatnim czasie na ławce rezerwowych zarówno w United, jak i reprezentacji Anglii, dodatkowo media podsyciły atmosferę wokół niego pisząc iż Mourinho miał mu przekazać, że jeśli oczekuje regularnej gry, to powinien odejść z Old Trafford.

Portugalczyk w odpowiedzi na te doniesienia powiedział:

To nieprawda. W jego wieku [31 lat] wiem, że może on dobrze grać. Wiem to. On jest czołowym piłkarzem i może grać na wysokim poziomie. Nie jestem w stanie powiedzieć co będzie w wieku 32, 33, 34 czy 35 lat, nie jestem w stanie tego przewidzieć. To co mogę powiedzieć, to że jest to bardzo dobry piłkarz, który jest dla nas bardzo ważny i który nigdzie nie odchodzi. My lubimy jego, a on nas.

– On nie jest zadowolony, że w ostatnich meczach był na ławce, ale myślę, że byłby jeszcze bardziej niezadowolony gdyby nie był nawet na ławce będąc kontuzjowanym i będąc zmuszonym do siedzenia na trybunach. To nie jest problem.

– To mój kapitan, kapitan drużyny i tak się on właśnie zachowuje. W całej mojej karierze miałem kilku piłkarzy, którzy nie chcieli grać i czasami ukrywali się, gdy robiło się gorąco. Poza tymi przypadkami, wszyscy piłkarze chcą grać i nie znam takich zawodników, którzy są szczęśliwi gdy nie grają. Oni są zawsze nieszczęśliwi gdy nie grają. Wayne jednak bardzo dobrze sobie radzi z tą sytuacją  – powiedział Mourinho.

Podobne artykuły

Solskjaer o nowym kontrakcie De Gei

adi87a

Oficjalnie: Solskjaer wybrał kadrę United na Tournee

adi87a

Oficjalnie: Axel Tuanzebe podpisał nowy kontrakt!

adi87a