Image default
Mecze

Bezbramkowy remis z Burnley

Juan Mata vs. Burnley

Doskonała postawa Toma Heatona sprawiła, że Manchester United nie był w stanie pokonać Burnley na Old Trafford. Mecz zakończył się wynikiem 0:0.

W 6. minucie ładna akcja Manchesteru United zakończyła się strzałem Juana Maty. Hiszpan uderzył po krótkim rogu, ale siła uderzenia sprawiła, że Heaton bez problemu złapał futbolówkę.

Dziesięć minut później do prostopadłego podania Rashforda doszedł Zlatan. W bardzo dobry sposób kąt skrócił bramkarz gości, więc Szwed nie był w stanie umieścić piłki w siatce.

W 24. minucie po dwójkowej akcji Ibra – Mata strzał na bramkę oddał ten drugi. Po raz kolejny na posterunku był Heaton.

W 35. minucie wrzutkę z lewej strony boiska zamknął Gudmundsson. Jego strzał nie sprawił problemów De Gei.

6 minut później Heaton aż dwa razy popisał się swoim kunsztem. Na początek końcówkami palców obronił strzał Zlatana po podaniu piętą Pogby, a następnie zablokował doskonały strzał głową Lingarda.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Wspaniała postawa Heatona uchroniła Burnley od straty kilku bramek.

W 53. minucie kolejna akcja dwójkowa Maty i Ibry przyniosła skutek w postaci groźnej sytuacji. Tym razem przed szansą stanął Szwed, ale obrońca Burnley skutecznie uniemożliwił mu strzał.

Minutę później do piłki na szóstym metrze dopadł Juan Mata. Uderzenie Hiszpana sprawiło problem bramkarzowi przyjezdnych, ale futbolówka nie zatrzepotała w siatce.

W 59. minucie po raz kolejny zagotowało się w polu karnym Burnley. Dobrze spisali się defensorzy gości, ponieważ byli w stanie zablokować uderzenia Ibrahimovicia i Maty.

W 61. minucie dośrodkowanie Herrery trafiło na nogę Ibry, ale kolejną fenomenalną interwencją popisał się Heaton.

Pięć minut później bardzo aktywny duet Mata – Ibrahimovic nie mógł poszczycić się szczęściem. Hiszpan uderzył w słupek po rzucie rożnym, a Zlatan chwilę później strzałem głową trafił w poprzeczkę.

W 68. minucie drugą żółtą kartkę otrzymał Ander Herrera. W rezultacie Hiszpan musiał opuścić boisko.

W 85. minucie groźny strzał oddał Blind. Piłka po rykoszecie przeleciała nad poprzeczką bramki gości.

W 88. minucie piłkę na długi słupek wrzucił Pogba. Niestety fatalnie skiksował Zlatan i futbolówka powędrowała w trybuny Old Trafford.

W 92. minucie dzięki sprytnemu rozegraniu rzutu wolnego Wayne Rooney stanął przed doskonałą szansą na zdobycie bramki. Niestety Anglik przestrzelił.

MANCHESTER UNITED 0:0 BURNLEY

Manchester United: De Gea – Darmian, Rojo, Blind, Shaw – Lingard (Rooney 73′), Herrera, Mata (Fellaini 73′), Pogba, Rashford (Memphis 83′)– Ibrahimovic

Burnley: Heaton – Lowton, Keane, Mee, Ward (Flanagan 44′) – Gudmundsson (Boyd 85′), Hendrick, Marney, Arfield – Vokes, Gray (Barnes 59′)