Image default
Transfery

Marotta: Raiola zarobił 27 mln na transferze Pogby

Znalezione obrazy dla zapytania paul pogba man utd

Agent Paula Pogby Mino Raiola zarobił aż 27 milionów euro na transferze swojego podopiecznego z Juventusu Turyn do Manchesteru United.

Dyrektor sportowy Juventusu, Giuseppe Marotta ujawnił, że agent Paula Pogby Mino Raiola zarobił 27 mln euro na transferze reprezentanta Francji do Manchesteru United.

United wydało na transfer łącznie około 105 mln euro. Uzgodniono z Juventusem, że pokaźna część tej kwoty wyląduje w kieszeni Raioli, co nie było dla klubu z Turynu jakimś wielkim problemem bo i tak na transferze zarobili 72 mln euro.

Ściągnęliśmy do siebie Pogbę z Manchesteru United, w momencie gdy jego kontrakt wygasał, i zapłaciliśmy za niego nieco ponad 1,5 mln euro, więc zapobiegliśmy utrudniania nam negocjacji przez angielski klub –  potwierdził Marotta.

Szybkie podpisanie umowy z piłkarzem sprawiło, że koszty ponieśli agenci i działacze angielskiego klubu.

Po czterech latach spędzonych w Juventusie, piłkarz zadecydował, że chce wrócić do Anglii. Pragnął powrócić na wyspy, ze względu na wiele czynników, nie tylko dla pieniędzy. Mogliśmy oczywiście nie spełnić jego żądań, ale to mogłoby źle wpłynąć na atmosferę w szatni.

– Na sprzedaży Pogby do United zarobiliśmy 105 mln euro, plus 5 mln euro bonusu jeśli podpisze on nową umowę z klubem z Old Trafford lub jeśli zostanie sprzedany za więcej niż 50 mln euro.

– Końcowy rezultat to 95 mln euro zysku, z czego 27 mln zapłaciliśmy agentowi piłkarza Mino Raioli i jego firmie. Więc ostatecznie klub zarobił 72 mln euro – zakończył dyrektor Juventusu.

Podobne artykuły

Matthijs De Ligt uzgodnił warunki kontraktu z Juventusem

adi87a

Marotta o transferze Lukaku do Interu

adi87a

MEN: United chce transferu Longstaffa przed wyjazdem na Tournee

Mateusz Motyka