Image default
Wypowiedzi

Pereira na temat wypożyczenia i swojej przyszłości

628-390-pereira-5

Andreas Pereira trafił na wypożyczenie do hiszpańskiej Granady, mimo że poleciał z całym zespołem na przedsezonowy tour po Chinach.

Andreas jest zmotywowany do gry w Manchesterze United i po powrocie z Hiszpanii będzie chciał przebić się do pierwszego zespołu. 20-latek trafił do Granady, aby nabrać doświadczenia i ogrania na najwyższym poziomie.

Za kadencji Louisa van Gaala chciałem grać więcej, ale rzeczywistość była inna i nie dostałem wielu szans.

– Rozmawiałem z Jose Mourinho w jego gabinecie na Carrington. Powiedział, że lubi mój styl gry i chce mi dać szansę gry na wypożyczeniu. Mam nabrać doświadczenia i udowodnić, że stać mnie na grę w Manchesterze United.

– Był ze mną szczery, a lubię tę cechę u menadżerów. Właśnie dlatego Mourinho wszędzie odnosił sukcesy. Pracowałem z nim bardzo krótko, ale podobał mi się jego sposób pracy z drużyną i umiejętność motywacji podopiecznych. Wie, czego od nas oczekuje i zna nasze umiejętności.

Brazylijczyk jest wypożyczony do Granady na cały sezon, ale istnieje opcja wcześniejszego przejścia na wypożyczenie do innego zespołu.

Uwielbiam Manchester United, więc dlaczego miałbym nie wrócić do Manchesteru United i grać z Marcusem Rashfordem i spółką? Moją ambicją jest nabranie doświadczenie i walka o miejsce w pierwszym składzie Manchesteru United.

Mourinho będzie ze mną szczery. Jeśli uzna, że nie jestem na odpowiednim poziomie, to odejdę. Może będę jak Paul Pogba i wrócę za kilka lat? W zeszłym tygodniu kontaktował się ze mną Rui Faria [asystent Mourinho przyp. red], co pokazuje, że klub o mnie nie zapomniał.

Granada zajmuje 20. miejsce w tabeli ligi hiszpańskiej. Andreas zagrał w 8 meczach i zaliczył jedną asystę.

Podobne artykuły

Solskjaer: Tuanzebe stoi przed wielką szansą

adi87a

Solskjaer: Pogba zawsze dawał z siebie wszystko w koszulce United

Mateusz Motyka

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem

Mateusz Motyka