Image default
Klub

Mourinho: Nigdy nie sprzedam Rooneya

628-390-rooney-mourinho

Menadżer Manchesteru United, Jose Mourinho powiedział w wywiadzie dla “Sky Sports”, że nigdy nie zdecyduje się na sprzedaż Wayne’a Rooneya.

Rooney gra w ostatnim czasie bardzo nieregularnie i w swoich 3 ostatnich meczach w Premier League wchodził z ławki. Zdaniem Mourinho, Anglik jest jednak już teraz zaliczany do wybitnych piłkarzy w historii United po rozegraniu ponad 500 meczów i strzeleniu blisko 250 goli dla klubu, dlatego jego zdaniem piłkarz sam ma prawo zdecydować kiedy zakończy swoją karierę na Old Trafford.

W rozmowie ze “Sky Sports News HQ” w odpowiedzi na pytanie czy kiedykolwiek rozważy sprzedaż 30-latka Mourinho odpowiedział:

– Nie, nigdy! Nigdy nie podejmę tej decyzji. Piłkarz jego pokroju, który napisał z klubem część historii, powinien sam podjąć taką decyzję, a nie jego menadżer czy klub.

– Posadziłem Rooneya na ławce w trzech meczach z rzędu. To dla niego trudne, tak samo jak dla mnie, to trudne by myśleć o interesie klubu nad interesem piłkarza o takim statusie. Nazwał bym go nawet legendą. Posadzenie na ławce piłkarza z takimi liczbami w klubie i reprezentacji jest bardzo trudne.

– Ale jak powiedzieliśmy wcześniej, to przemysł gdzie ludzie, którzy decydują czasami podejmują właściwe decyzje, czasami nie, ale zawsze musimy myśleć co jest najlepsze dla drużyny.

Mourinho uważa, że spora część z ostatnich problemów Rooneya wynika z jego ciągłych zmian pozycji w ostatnich sezonach i wierzy on, że kapitan United i reprezentacji Anglii powinien jak najczęściej grać jako napastnik.

– Nie jestem pewny co do jego roli, jego pozycji, jego przyszłości i myślę, że piłkarze w momentach gdy tracą pewność siebie, powinni mieć jasność w głowie.

– Nie można go rzucać z pozycji numer 6 na numer 9, z numeru 9 na numer 10, czy z numeru 9 na numer 6. Dla mnie to piłkarz atakujący. Co oznacza dla mnie atakujący piłkarz? Pozycję numer 9 lub 10.

– Wayne na pozycji numer 6 w pomocy, nie ze mną i nie dopóki nie będzie takiej potrzeby i go o to nie poprosimy. Chcę by było to absolutnie jasne. To drugi napastnik, grający za napastnikiem lub jako napastnik. Taki jest właśnie Wayne Rooney.

Portugalczyk dodał też, że jest pewny, że Rooney wróci na wysoki poziom w klubie i reprezentacji:

Myślę, że on płaci za swój sukces. Miał podczas swojej kariery tak wiele sukcesów. Przez to oczekiwania wobec niego są bardzo duże i ludzie spodziewają się, że będzie on tak grał w każdym meczu, każdego tygodnia, każdego miesiąca, każdego sezonu. Dla mnie to nie jest problem.

– Myślę, że w tym kraju zdarza się to każdemu, to po prostu Twoja natura, podbudowujesz ludzi, potem ich zabijasz, podbudowujesz i znów niszczysz. Myślę, że taka jest właśnie natura biznesu, szczególnie futbolu – zakończył Mourinho.

Podobne artykuły

Solskjaer o nowym kontrakcie De Gei

adi87a

Oficjalnie: Solskjaer wybrał kadrę United na Tournee

adi87a

Oficjalnie: Axel Tuanzebe podpisał nowy kontrakt!

adi87a