Image default
Wypowiedzi

Giggs: Fellaini był panicznym transferem Moyesa

628-390-fellaini-moyes

Ryan Giggs uważa, że Marouane Fellaini był panicznym zakupem Manchesteru United i znakiem, że strategia transferowa Davida Moyesa nie poszła zgodnie z jego planem.

Moyes zastąpił Sir Aleksa Fergusona na stanowisku menadżera Czerwonych Diabłów 1 lipca 2013 roku i w ostatnim dniu okienka transferowego zapłacił za Belga aż 27,5 milionów funtów.

Nie winię Davida. United we wcześniejszym oknie transferowym pozyskało piłkarzy dość późno, jednak tym razem był to paniczny zakup [transfer Fellainiego].

Fellaini był jedynym wzmocnieniem pierwszego zespołu w tamtym oknie transferowym, a Moyes po niespełna 10 miesiącach pracy został zwolniony z pełnionego stanowiska. W ostatnich 4 meczach sezonu drużynę poprowadził Ryan Giggs, a klub zakończył rozgrywki ligowe na 7 pozycji. Zdaniem Walijczyka, od początku swojej pracy na Old Trafford David Moyes miał pod górkę.

On przyszedł do klubu bez żadnej wiedzy na temat składu, nie wiedział kto potrzebował odpoczynku, kto był odpowiednim piłkarzem na jaki mecz, kto powinien wejść, a kto być przesuniętym.

– Sir Alex nie miał konieczności posiadania stałej pierwszej jedenastki, on dokładnie wiedział kogo potrzebował w danym meczu i miał to zaplanowane z tygodniowym wyprzedzeniem.

– David nie miał takich informacji. Zaczął z pustą kartką papieru i przez większość sezonu próbowaliśmy znaleźć najlepszą jedenastkę, czy też najlepszy skład na dany mecz – napisał Giggs w swojej kolumnie dla “The Telegraph”.

Podobne artykuły

Solskjaer: Pogba zawsze dawał z siebie wszystko w koszulce United

Mateusz Motyka

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem

Mateusz Motyka

Neville o transferowych problemach Manchesteru United

Mateusz Motyka