Image default
Wypowiedzi

Van Persie: Nie rozumiem krytyki wobec Rooneya

628-390-vanpersie-rooney

Wayne Rooney musiał się zadowolić miejscem na ławce rezerwowych w ostatnich czterech meczach zarówno dla Manchesteru United, jak i dla Anglii, co podało w wątpliwość jego przyszłość w klubie i reprezentacji.

Jego były kolega klubowy, Robin Van Persie twierdzi jednak, że kapitan United będzie w stanie poradzić sobie z krytyką jakiej ostatnio doświadcza i wróci ponownie do wysokiej dyspozycji.

Oczywiście Wayne to zawodnik z najwyższej półki – powiedział van Persie zapytany w kontekście dzisiejszego spotkania United przeciwko Fenerbahce w Lidze Europy.

Jest najlepszym strzelcem wszech czasów dla Anglii oraz zdobył mnóstwo goli dla Manchesteru United.

Jak pewnie wiecie, Wayne jest twardy. Przywykł do życia w świetle reflektorów od młodego wieku. Poradzi sobie z tym wszystkim. W trakcie swojej kariery miał wiele wzlotów i upadków, ale Wayne zawsze znajdował sposób żeby te problemy rozwiązać.

W dzisiejszych czasach wszystko jest rozdmuchane przez media społecznościowe, jak i przez opinie tych wszystkich byłych piłkarzy, czy kogokolwiek innego. Każdy ma swoje zdanie. Wszyscy biorą je do siebie, a ja myślę, że jest to wszystko bardziej rozdmuchane niż powinno być.

Na każdym etapie swojej kariery kilka razy trzeba usiąść na ławce. To całkiem normalne, biorąc pod uwagę jak długi jest sezon, szczególnie w Anglii, gdzie gra się tak dużo spotkań. Nie rozumiem tego całego zamieszania. Myślę, że ludzie robią z tego niepotrzebną sensację.

Moim zdaniem wszyscy szukają sensacji i czegoś czego tak naprawdę nie ma. Wayne wie jak sobie z tym poradzić, oraz jak wrócić na szczyt – powiedział Van Persie.

Podobne artykuły

Solskjaer: Pogba zawsze dawał z siebie wszystko w koszulce United

Mateusz Motyka

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem

Mateusz Motyka

Neville o transferowych problemach Manchesteru United

Mateusz Motyka