Image default
Mecze

Werdykt Neville’a po meczu z Liverpoolem

628-390-neville

Gary Neville uważa, że Manchester United nie jest jeszcze gotowy by rywalizować o trofea, jednak jednocześnie dodaje, że nie ma powodu by nie ufać Jose Mourinho – powiedział Anglik dla “Sky Sports” po meczu Czerwonych Diabłów z Liverpoolem.

United było w odwrocie przez większą część spotkania na Anfield Road, jednak mimo kilku bardzo dobrych interwencji Davida De Gei, podopieczni Mourinho raczej rzadko byli w opałach we wczorajszym meczu.

Występ w tym meczu powiedział trochę więcej o tym, gdzie United jest obecnie. W pierwszym roku po powrocie Mourinho do Chelsea powiedział on, że drużyna nie była gotowa by wygrać ligę i sądzę, że zespół Manchesteru United też nie jest.

– Plan gry był dobry, ale musisz też kontratakować,a to sprawiało piłkarzom na prawdę duże problemy. Drużynie brakowało jakości albo szybkości by to robić.

– Piłkarze zrobili to co Mourinho zakładał, ale podkreślał on też, że czegoś brakowało w ostatniej fazie, a także że drużyna wywalczyła zbyt mało stałych fragmentów gry.

– Myślę, że przed tym latem były 3 czy 4 złe okienka transferowe, ale sądzę, że piłkarze spełnili dziś jego oczekiwania.

Zdaniem Neville’a, Mourinho potrzebuje jeszcze trochę czasu na zbudowanie swojej drużyny i fani United powinni zaufać menadżerowi, by ten znów nakierował klub na wygrywanie trofeów.

Myślę, że po prostu nie są oni na ten moment gotowi na wykonanie kolejnego kroku, podnosząc jakość i nie wykluczone, że Mourinho będzie potrzebował jeszcze jednego czy dwóch okienek transferowych.

– On będzie brutalny w stosunku do piłkarzy, których nie chce. Mourinho wie czego potrzebuje i będzie to pokazywał eliminując słabe ogniwa i odsuwając tych piłkarzy od zespołu.

– Nie ma powodu by na ten moment fani Manchesteru United mu nie ufali. Nie ma też powodu by rozmyślać obecnie czy zrobi on to [zdobędzie tytuł] też tutaj, skoro robił to wcześniej w innych klubach.

Podobne artykuły

WIDEO: ME U21 – Anglia – Francja 1-2. Henderson broni karnego, samobój Wan-Bissaki!

adi87a

WIDEO: Alexis Sanchez z golem i asystą w Copa America

adi87a

WIDEO z Treble Reunion: Manchester United – FC Bayern

adi87a