Image default
Wypowiedzi

Zlatan: Wcześniej nie wierzyłem w słuszność transferu na Old Trafford

628-390-zlatan-manutd

Zlatan Ibrahimovic wyjawił, że Manchester United starał się go pozyskać już rok wcześniej, jednak nie był on wówczas zainteresowany transferem na Old Trafford, gdy klub prowadził Louis van Gaal. Sytuacja zmieniła się po przyjściu do klubu Jose Mourinho.

United skończyło poprzedni sezon na 5 pozycji w lidze, jednak mimo braku Ligi Mistrzów, Jose Mourinho zdołał przekonać go do transferu do Manchesteru.

United wykazywało zainteresowanie mną rok temu, to prawda. Wtedy jednak nie wierzyłem w w słuszność transferu, to nie był dobry moment.

– Później do klubu trafił The Special One, a gdy on dzwoni do Ciebie i zaczyna mówić, szybko się przekonujesz. Nie musiał mnie długo namawiać – powiedział Zlatan.

– Wystarczyło, że zadzwonił do mnie i powiedział: “Słuchaj, czekam na Ciebie w Manchesterze”, potem tu trafiłem.

35-latek grał wcześniej pod wodzą Mourinho w barwach Interu Mediolan, z którym zdobył mistrzostwo Włoch w sezonie 2008/09 i jego zdaniem obu łączy zwycięska mentalność.

Wierzę, że 50 procent w tym sporcie zależy od twojej głowy, tu chodzi o mentalność. Jeśli jesteś mentalnie przygotowany, jest Ci łatwiej. Tu nie chodzi tylko o Twoje umiejętności. Jeśli nie jesteś odpowiednio nastawiony psychicznie, nie jesteś gotów na ten Świat – dodał Szwed.

Podobne artykuły

Solskjaer: Tuanzebe stoi przed wielką szansą

adi87a

Solskjaer: Pogba zawsze dawał z siebie wszystko w koszulce United

Mateusz Motyka

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem

Mateusz Motyka