Image default
Transfery

Man Utd wypłaci Rooneyowi 26 mln funtów?

628-390-rooney-mourinho

Manchester United może chcieć się latem rozstać z Wayne’em Rooneyem, jeśli tak się jednak stanie, klub będzie musiał opłacić kontrakt 30-latka, który obowiązuje jeszcze przez 20 miesięcy – informuje “The Mirror”.

Jest wielce prawdopodobne, że klub z Old Trafford będzie chciał się latem rozstać ze swoim kapitanem, jeśli jednak do tego dojdzie, Manchester United będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni, wypłacając Rooneyowi aż 26 milionów funtów odszkodowania.

Wayne Rooney przechodzi w ostatnim okresie bardzo trudne chwile. Anglik prezentuje się w tym sezonie bardzo słabo, czego efektem było posadzenie go na ławce rezerwowych w United. W ostatnim tygodniu wypadł on też z podstawowego składu reprezentacji Anglii.

Jose Mourinho jest pierwszym, który odważył się posadzić byłego piłkarza Evertonu na ławkę rezerwowych, gdyż za czasów Davida Moyesa i Louisa van Gaala był on mimo zmiennej formy piłkarzem nietykalnym. Niewykluczone, że Portugalczyk pójdzie o krok dalej i zdecyduje się na pozbycie Anglika w letnim oknie transferowym.

Kolejnym kierunkiem Rooneya może być MLS lub Chiny. O ile w Stanach Zjednoczonych musiałby liczyć się ze znaczną obniżką zarobków, gdyż najlepsi piłkarze ligi zarabiają ok 70-80 tysięcy funtów tygodniowo, o tyle w przypadku przenosin do Chin, jego dochody mogłyby utrzymać się na obecnym poziomie, czyli około 300 tysięcy funtów tygodniowo, gdyż dla przykładu występujący w drużynie Shanghai SIGP, Brazylijczyk Hulk inkasuje 320 tysięcy funtów tygodniowo.

Podobne artykuły

Matthijs De Ligt uzgodnił warunki kontraktu z Juventusem

adi87a

Marotta o transferze Lukaku do Interu

adi87a

MEN: United chce transferu Longstaffa przed wyjazdem na Tournee

Mateusz Motyka