Image default
Klub

Dział scoutingu Man Utd powiększył się o 50 scoutów

628-390-oldtrafford

Manchester United zatrudnił 50 scoutów w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Jest to element planu zrekrutowania kolejnej generacji piłkarzy, którzy będą w stanie osiągać sukcesy w barwach Czerwonych Diabłów.

Zatrudnienie tak dużej liczby scoutów wiążę się z przeprowadzeniem czystek w akademii. Według obecnych decydentów klubu do drużyn juniorskich nie dołącza odpowiednia liczba utalentowanych zawodników ze względu na zbyt mały personel obserwujący piłkarzy. Obecni scouci pochodzą z całego świata i mają pomóc w zdobyciu dominacji nad rywalami z Premier League.

Częścią strategii było podkupienie kilku scoutów Manchesteru City. Rywale zza miedzy posiadają bardzo dobrą akademię. Manchester United odebrał The Citizens czterech scoutów, którzy zdecydowali się na pracę na Old Trafford.

Powrócono do sposobu zarządzania Sir Alexa Fergusona, który opiekował się pierwszą drużyną i rekrutacją piłkarzy akademii.

Zwolennikiem rozszerzenia działalności obserwacyjnej był Ed Woodward. Wedługa Eda to jedyny sposób, aby zdominować resztę Premier League.

Od stycznia 2016 roku zatrudniono 50 scoutów. W procesie rekrutacji pomagała agencja Nolan Partners. Ważnym elementem układanki jest Marcel Bout, o czym informowaliśmy TUTAJ.

Nie znamy nazwisk wszystkich nabytków działu scoutingu. Z pewnością w klubie pracują Armand Benneker, Roy Beukenkamp, Henny de Regt i Tommy Moller Nielsen. Obserwują kraje europejskie i mają obowiązek stawić się na Old Trafford 2 razy w roku, aby przedyskutować strategię rekrutacyjną.

Podobne artykuły

Solskjaer o nowym kontrakcie De Gei

adi87a

Oficjalnie: Solskjaer wybrał kadrę United na Tournee

adi87a

Oficjalnie: Axel Tuanzebe podpisał nowy kontrakt!

adi87a