Opinie

Merson: Man Utd nie na miarę Ligi Mistrzów


Paul Merson

Według Paula Mersona Manchester United nie jest zespołem na miarę rozgrywek Ligi Mistrzów. Były zawodnik Arsenalu uważa, że Jose Mourinho coraz bardziej poważnie podchodzi do rozgrywek Ligi Europejskiej.

Manchester United zajmuje szóste miejsce po rozegraniu siedmiu spotkań ligowych. Podopieczni Jose Mourinho zaliczyli kilka dobrych występów, ale nie są w stanie dorównać poziomowi Tottenhamu czy Manchesteru City. Merson nie ma wątpliwości, że Czerwone Diabły będą miały ogromne kłopoty z zajęciem miejsca w pierwszej czwórce Premier League.

Manchester United będzie miał ogromne problemy z zajęciem miejsca w czołowej czwórce Premier League. Nie jestem przekonany, że to zespół na miarę Champions League.

Jose Mourinho pokazał swoją frustrację krytykując publicznie swoich piłkarzy. Wie, że nie grają na oczekiwanym poziomie. Popatrzmy na ich mecze w Lidze Europy. Wystawiał najmocniejsze jedenastki, a mimo tego mają ogromne problemy. Powiedział mi, że może potrzebować Ligi Europy jako zabezpieczenie. Wcześniej nie traktował tych rozgrywek poważnie. Widzi, że mają problemy w lidze i drugorzędne rozgrywki europejskie mogą być jedyną drogą do sukcesu. United mają ogromny problem – Zlatan i Paul Pogba patrzą tylko na siebie i nie dostrzegają nikogo innego. Do tego Henrikh Mkhitaryan nie dostał wielu szans.

 

X