Transfery

Man Utd liczy na pomoc Pogby przy transferze Griezmanna


628-390-griezmann-2

Manchester United liczy, że Paul Pogba bedzie kluczem do pokonania Chelsea i Arsenalu w walce o pozyskanie napastnika Atletico Madryt, Antoine’a Griezmanna – informuje “The Sun”.

Francuz ma być celem numer jeden Jose Mourinho w przyszłorocznym letnim oknie transferowym. Na Old Trafford wierzą, że Griezmann może być jednym z kluczowych piłkarzy, który pomoże wrócić United szczyt angielskiej i europejskiej piłki.

Poważne zainteresowanie napastnikiem Atletico wyrażają też londyńskie kluby – Arsenal i Chelsea.  The Blues mają być skłonni do zapłacenia klauzuli zapisanej w kontrakcie Francuza w wysokości 89,3 milionów funtów. W przypadku sfinalizowania transferu na taką kwotę, Griezmann wyprzedziłby swojego kolegę, Paula Pogbę i stał by się najdroższym piłkarzem Świata.

United ma być również skłonne zapłacić klauzulę zapisaną w kontrakcie Griezmanna, jednak planem alternatywnym ma być Paul Pogba, który w trakcie Euro 2016 stał się jego przyjacielem i którego zadaniem miałoby być skuszenie kolegi z reprezentacji do przenosin na Old Trafford.

Griezmann podkreślał wcześniej, w jak bliskich relacjach pozostaje z Pogbą:

Nasze relacje są bardzo dobre. Prawda jest taka, że Euro bardzo nas do siebie zbliżyło.

– Paul to bardzo fajny gość. Kontaktujemy się ze sobą poprzez wiadomości i Snapchat. To mój dobry przyjaciel. Gdy gra on w swoim klubie, staram się oglądać jego mecze, by wiedzieć jak się spisał.

BĄDŹ AKTYWNY I WYGRAJ ORYGINALNĄ KOSZULKĘ MAN UTD - Dowiedz się więcej

X