Wypowiedzi

“Całe Wybrzeże Kości Słoniowej jest dumne z Erica Bailly”


628-390-bailly-1

Całe Wybrzeże Kości Słoniowej jest dumne z Erica Bailly po jego doskonałym początku w Manchesterze United – powiedział były piłkarz Arenalu, Manchesteru City i Liverpoolu, Kolo Toure.

Toure, który występuje obecnie w Celticu Glasgow, poznał bardzo dobrze Erica Bailly po tym jak stworzyli oni doskonały duet środkowych obrońców w wygranym przez Wybrzeże Kości Słoniowej Pucharze Narodów Afryki w 2015 roku.

Eric zaczął bardzo dobrze i cały kraj jest bardzo szczęśliwy i wszyscy jesteśmy z niego bardzo dumni. Już przed transferem wiedzieliśmy, że ma on świetną jakość, ponieważ grał w Villarreal, ale to wiele znaczy grać dla tak dużego klubu jak United i to co on teraz robi jest niesamowite.

Jesteśmy też dumni, że gra on w tak dużym klubie w najlepszej lidze Świata, w której rozgrywa się trudne mecze, przeciwko trudnym do zatrzymania napastnikom. Ogólnie prezentuje on się znakomicie i to pokazuje, jak wielką ma jakość. Jesteśmy wszyscy dumni z tego, co on teraz robi i modlimy się, że będzie to kontynuował – powiedział Toure dla “United Review”.

Toure jest przekonany, że Bailly stanie się dla klubu ważnym piłkarzem, który może dorównać umiejętnościami najlepszym defensorom, jacy grali na Old Trafford.

To spokojny, pewny siebie chłopak, który wie po co tu jest. Jest on tu by grać w piłkę i bardzo cieszy się ze swojego pobytu w Manchesterze. Można to łatwo dostrzec po jego grze. Cieszy się on z pobytu w tym mieście i to na prawdę dobry chłopak. Jest wysoki, bardzo dobry technicznie, ma znakomitą wizję gry i jest bardzo spokojny. Jego największym atutem jest spokój na boisku.

To może być wielki piłkarz dla United. Może on być przyszłością klubu. To co robi teraz jest niesamowite i ma przed sobą świetlaną przyszłość. Może on już niebawem osiągnąć poziom najlepszych obrońców, jacy grali w United. Jest młody i wciąż się uczy pracując z najlepszym menadżerem na Świecie i oczywiście będzie coraz lepszy, nie mam co do tego wątpliwości. Jeśli będzie ciężko pracował pod wodzą Jose Mourinho, może stać się jednym z najlepszych obrońców Świata – zakończył Kolo.

X