Image default
Klub

Herrera: Moge być w United jak Busquets

628-390-herrera-7

Hiszpański pomocnik Manchesteru United Ander Herrera coraz częściej pełni ważną rolę w zespole z Old Trafford. Jak sam przyznaje, chciałby być tak ważną postacią co kolega z reprezentacji Hiszpanii Sergio Busquets w zespole FC Barcelony.

Ander Herrera dołączył do Manchesteru United latem 2014, jednak od samego początku musiał cierpliwie czekać na swoją szansę i ciężko pracować na treningach. Szczególnie pod wodzą holendra Louisa Van Gaala nie mógł liczyć na zbyt częste okazje pokazania swoich wartości.

Jednak wraz z przyjściem Jose Mourinho na Old Trafford Herrera otrzymał więcej szans gry, które świetnie wykorzystał i dość nieoczekiwanie dostał również szansę dołączenia na zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii.

– Myślę, że pozycja na której teraz gram jest dla mnie najlepsza. Świetnie się tam czuję. Wcześniej miałem więcej zadań defensywnych, jednak nowa rola również jest dla mnie bardzo dobra.

– Także w reprezentacji mógłbym pełnić podobną role, jednak wiem, że gra na niej obecnie Sergio Busquets który jest najlepszy na świecie w tej roli. 

Bardzo pozytywnie ocenia również wpływ Michaela Carricka oraz Paula Pogby od których wiele się uczy na treningach.

– Michael Carrick był jednym z najlepszych w ostatnim dziesięcioleciu. Więc jest również dla mnie dobrym przykładem jak grać na tej pozycji.

– Paul jest niezwykle silnym graczem, który radzi sobie bardzo dobrze grając obiema nogami. Grając razem z nim w parze jestem w stanie się wiele nauczyć.

– Jestem graczem zespołowym, dlatego zrobię wszystko o co mnie poprosi trener.

Podobne artykuły

Oficjalnie: Trzeci strój United na sezon 2019/20!

adi87a

Schmeichel potwierdza kontrakt De Gei

adi87a

Aftonbladet: Lindelof podpisze nowy kontrakt z Man Utd

adi87a