Image default
Klub

Herrera: Zlatan jest agresywny i wymagający

628-390-zlatan-galatasaray-2

Zlatan Ibrahimović obchodził wczoraj swoje 35 urodziny, jednak Ander Herrera uważa, że napastnik Manchesteru United wciąż gra jak by był kilka lat młodszy.

Szwed jest drugim najstarszym piłkarzem w kadrze United, po Michaelu Carricku. Anglik jest zaledwie 2 miesiące starszy od Zlatana, który jako jedyny wziął dotychczas udział we wszystkich meczach w tym sezonie strzelając 6 goli w 11 spotkaniach.

Trenując z nim każdego dnia, Ander Herrera opisał Ibrahmovicia jako niewiarygodnego profesjonalistę, podkreślając, że jest on dla wszystkich wzorem do naśladowania.

Każdego dnia na treningu daje on z siebie wszystko, dążąc do tego by każdy z nas wszedł na swój najwyższy poziom. Nie opuszcza żadnego treningu.

– On jest bardzo, ale to bardzo agresywny i wymagający, ale w pozytywnym tego znaczeniu, ponieważ chce wygrać na każdej sesji treningowej i robi wszystko by każdy z nas ciężko trenował by odnieść sukces, dlatego jesteśmy szczęściarzami, że mamy Zlatana w drużynie.

– Jeśli oglądałbyś mecz i nie znał wcześniej Zlatana, pomyślałbyś, że ma on tylko 28 czy 29 lat i to dla nas dobre.

– To wzór dla każdego z nas. Nie jestem ani młody, ani stary. Jestem w połowie i dla mnie on też jest wzorem. Jeśli zachowujesz się jak profesjonalista, w wieku 35 lat wciąż możesz grać w czołowym klubie.

– Wszyscy widzimy jak Zlatan się zachowuje. Jak trenuje nawet przed rozpoczęciem sesji, zawsze się rozciąga, dba o swoje ciało. To jest właśnie sposób, w jaki profesjonalny piłkarz powinien się zachowywać.

– Nie mogę oczywiście zapomnieć też o Rooneyu. To czołowy piłkarz, na każdym treningu zachowuje się tak samo jak Zlatan. Michael Carrick także. Nie można zapominać o Michaelu, Wayne, Ashley Youngu, wszyscy oni ciężko trenują każdego dnia. Wszyscy są dla nami wzorami – powiedział Herrera.

Podobne artykuły

Solskjaer o nowym kontrakcie De Gei

adi87a

Oficjalnie: Solskjaer wybrał kadrę United na Tournee

adi87a

Oficjalnie: Axel Tuanzebe podpisał nowy kontrakt!

adi87a