Wypowiedzi

Gundogan: Miałem dwie oferty z Man Utd


628-390-gundogan

Ilkay Gundogan wyjawił, że mógł dwukrotnie zostać piłkarzem Manchesteru United, jednak odrzucił on wówczas możliwość transferu na Old Trafford. Teraz w wywiadzie dla “The Telegraph” wyjawił dlaczego nie został Czerwonym Diabłem.

Gundogan przeniósł się tego lata do Manchesteru City, a Obywatele zapłacili za niego jedynie 20 milionów funtów. Sprawy mogły się jednak potoczyć zupełnie inaczej, gdyż miał on możliwość dołączenia do czerwonej części Manchesteru zarówno dwa, jak i trzy lata temu. Wówczas  zdecydował się na pozostanie w Dortmundzie.

Nie jest to kłamstwo [że, miał oferty z Manchesteru United]. Zarówno dwa, jak i trzy lata temu nie chciałem odchodzić z klubu. Wciąż miałem kontrakt z Dortumundem i nie myślałem wówczas o odejściu z klubu. Nie był to odpowiedni moment – powiedział Gundogan.

Tego lata piłkarz zdecydował się na odejście z Borussii i stał się nabytkiem nowego menadżera Obywateli, Pepa Guardioli, na Old Trafford postawiono natomiast na Paula Pogbę.

Myślę, że teraz był dla mnie odpowiedni czas. Mam 25 lat i osiągnąłem wszystko w Niemczech – wygrałem mistrzostwo i puchar. Nadszedł czas by odejść i zacząć nową przygodę, to nowy rozdział.

– Również połączenie Pepa i klubu jest idealną kombinacją dla mojego stylu gry. Nie była to trudna decyzja. Cieszę się z lat spędzonych w Dortmundzie, za co wszystkim w klubie bardzo dziękuję. Teraz był odpowiedni czas by odejść i gdzie indziej pokazać jak gram w piłkę – dodał Ilkay.

X