Image default
Klub

Rashford: Chcemy przywrócić klub tam, gdzie jego miejsce

628-390-rashford-2

Marcus Rashford jest zdania, że po trzech latach od ostatniego triumfu w Premier League, Manchester United jest znów gotów by rywalizować o najwyższe cele.

Sir Alex Ferguson w swoim ostatnim sezonie pracy na Old Trafford zdobył mistrzostwo Anglii, jednak po jego odejściu klub kończył rozgrywki kolejno na siódmej, czwartej i piątej pozycji, a jedynym znaczącym trofeum był Puchar Anglii w poprzednim sezonie.

Rashford, który zdobył w tym sezonie 3 bramki, zadebiutował w pierwszym zespole United w lutym tego roku i od tego czasu jest objawieniem drużyny, na stałe goszcząc w zespole prowadzonym wcześniej przez Louisa van Gaala, a od tego sezonu przez Jose Mourinho. 18-latek jest zdania, że Czerwone Diabły są obecnie gotowe by ponowanie zdobywać trofea.

Nie myślimy o indywidualnych osiągnięciach, dopóki nie zostaną spełnione cele drużyny. Mamy obecnie skład, który może rywalizować o mistrzostwo Premier League i o inne trofea. To nasz priorytet, przywrócić klub tam, gdzie był przez ostatnie lata. Gdy zaczynała się przemiana w klubie, grałem dla drużyny U-15, ale teraz wiem, że chcę być częścią tej drużyny i pomóc jej w walce o trofea – powiedział Rashford.

Rashford swój debiut zaliczył w meczu Ligi Europy z Midtjylland, o tym, że zagra dowiedział się jednak w ostatniej chwili. Zwycięska mentalność, którą wpajano mu w klubie o pierwszych dni, pozwoliła jednak wejść na boisko i zagrać na miarę oczekiwań.

O tym, że zagram dowiedziałem się 3 minuty przed meczem. Założyłem koszulkę, a drużyna czekała już w tunelu. Cieszę się z mentalności, jaką mi tu wpojono. By odnosić sukcesy trzeba mieć odpowiednie nastawienie. W klubie panuje zwycięska mentalność, której uczą Cie od pierwszych dni, dlatego gdy dochodzisz do momentu debiutu w pierwszym zespole, jesteś na to gotowy – dodał Marcus.

Podobne artykuły

Solskjaer o nowym kontrakcie De Gei

adi87a

Oficjalnie: Solskjaer wybrał kadrę United na Tournee

adi87a

Oficjalnie: Axel Tuanzebe podpisał nowy kontrakt!

adi87a