Image default
Wypowiedzi

Blind liczy na więcej asyst

628-390-blind-3

Głównym zadaniem Daleya Blinda jest chronienie dostępu do własnej bramki, jednak w trakcie ostatniego weekendu Holender przyczynił się aż do trzech trafień zdobytych przez Manchester United.

Daley w meczu z Leicester pełnił rolę lewego obrońcy, jednak Jose Mourinho wyznaczył go do wykonywania rzutów rożnych. W ten sposób Blind zaliczył dwie asysty przy golach Chrisa Smallinga i Paula Pogby. Do przerwy Czerwone Diabły wywalczyły 5 rzutów rożnych. Aż trzy z nich zakończyły się golami. Holender był zachwycony tym faktem i liczy, że to nie ostatni taki mecz.

W zeszłym sezonie również byliśmy w stanie zdobywać bramki po rzutach rożnych. Nigdy nie zdobywaliśmy z nich bramek, ale zawsze stwarzaliśmy zagrożenie. Nie wiem czy ludzie to pamiętają, ale tak było. Cieszę się, że w meczu z Leicester nasza praca przełożyła się na mecz.

Mamy wysoki zespół, co zawsze jest niebezpiecznie dla naszych przeciwników. Moje wrzutki również bardzo pomogły. W polu karnym znajdowali się piłkarzy potrafiący grać w powietrzu. Jestem zadowolony z mojego współudziału w trzech bramkach. Uważam, że jesteśmy w stanie zdobywać jeszcze więcej bramek w ten sposób.

Daley chce utrzymać dobrą formę i wygrać ze Stoke.

To bardzo ważne, aby wygrywać. Gramy u siebie i musimy skorzystać ze wsparcia fanów.

Podobne artykuły

Solskjaer: Tuanzebe stoi przed wielką szansą

adi87a

Solskjaer: Pogba zawsze dawał z siebie wszystko w koszulce United

Mateusz Motyka

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem

Mateusz Motyka