Image default
Wypowiedzi

Vidic: Cieszę się, że Bailly jest porównywany do mnie

628-390-vidic

Legenda Manchesteru United Nemanja Vidic jest zadowolony z porównań Erica Bailly do jego osoby. Serb docenia grę nowego obrońcy Czerwonych Diabłów i wróży mu świetlaną przyszłość na Old Trafford.

Bailly zdobył tytuł Piłkarza Meczu w 3 z 4 pierwszych meczów w United, a później został wybrany Piłkarzem Sierpnia.

Porównania w piłce nożnej są normą, dlatego Iworyjczyk z miejsca przypomniał kibicom na Old Trafford o grze najbardziej walecznego obrońcy, jaki w ostatnich latach grał w United – Nemanji Vidicia.

Serb, który w 2014 roku opuścił Manchester, nie ma nic przeciwko takim porównaniom:

Miło to słyszeć. Z tego co dotychczas zobaczyłem, to bardzo dobry piłkarz. Jeśli utrzyma poziom, który obecnie prezentuje, zdecydowane ma przed sobą wspaniałą karierę w United – powiedział Vidic dla “United Review”.

– Oczywiście jestem zadowolony, że ktoś go porównuje do mnie i mam nadzieję, że będzie on piłkarzem, który da klubowi wiele dobrego. Jest silny i dobrze czuje się przy piłce. To bardzo pewny siebie zawodnik. Po tym co zobaczyłem w pierwszych kilku meczach mogę powiedzieć, że to bardzo przyszłościowy piłkarz. Takiego zawodnika potrzebowaliśmy. Bardzo dobrze czyta grę. Wygląda na to, że będzie to wielkie wzmocnienie dla drużyny.

 

– Sądzę, że fani już go bardzo lubią. Z tegorocznych wzmocnień myślę, że to piłkarz, który najbardziej wszystkich zaskoczył. To 22-latek, który przyszedł do klubu i z miejsca poczuł się tu jak w domu. To niesamowite. Wiemy, jak wielu piłkarzy trafia do Anglii i potrzebuje czasu na aklimatyzacje, dlatego to imponujące, że tak młody zawodnik z miejsca się zaaklimatyzował i pokazuje wielką pewność siebie.

– Najważniejszą rzeczą dla piłkarza w jego wieku jest twarde stąpanie po ziemi. Pierwsze kilka meczów w jego wykonaniu było bardzo dobrych i zebrał za nie mnóstwo pochwał, jednak ważne by pozostał spokojny, kontynuował swoją dobrą grę i nadal się rozwijał. Jeśli będzie nadal grał tak, jak dotychczas i będzie skoncentrowany, może tu spędzić wiele lat i pomóc drużynie w odnoszeniu sukcesów – dodał Serb.

Podobne artykuły

Solskjaer: Pogba zawsze dawał z siebie wszystko w koszulce United

Mateusz Motyka

Rooney: van Gaal to najlepszy trener z jakim pracowałem

Mateusz Motyka

Neville o transferowych problemach Manchesteru United

Mateusz Motyka