Image default
Opinie

Nicol: Pogba powinien zagrać na dziesiątce

628-390-pogba-manutd-8

Ekspert ESPN, Steve Nicol zasugerował, że Jose Mourinho powinien wystawić Paula Pogbę na pozycji numer 10, a za jego plecami Andera Herrerę i Morgana Schneiderlina. 

Po transferze do United za rekordowe 89 milionów funtów, oczekiwania wobec Pogby są ogromne i w swoim drugim debiucie w barwach Czerwonych Diabłów przeciwko Southampton zagrał on bardzo dobrze, lecz później było już tylko gorzej. Francuz nie zanotował dotychczas żadnej asysty, ani nie strzelił żadnego gola. Co więcej ma on statystykę celności strzałów na poziomie zaledwie 15,3%.

Steve Nicol jest zdania, że przesuniecie Pogby bliżej bramki przeciwnika i ustawienie za jego plecami Andera Herrery i Morgana Schneiderlina, mogło by pomóc Francuzowi w odblokowaniu się.

Należy ustawić Pogbę wyżej. Widzieliśmy strzał w poprzeczkę w meczu z Watford. To mogło zasugerować Jose Mourinho, że to jest facet, który może zrobić różnicę w ofensywie.

– To nie jest Leo Messi, ale to piłkarz, który może odmieniać losy meczów. Uważam, że powinno się go ustawić na bardziej ofensywnej pozycji. Nie można ustawiać go przed czwórką obrońców i oczekiwać, że będzie szedł do przodu i strzelał gole. To jest niemożliwe. 

– Ustawmy go bliżej bramki przeciwnika, a za nim Herrerę i Schneiderlina, którzy mogliby dostarczać mu piłkę, a on już by wiedział co z nią zrobić – powiedział Nicol.

Podobne artykuły

Bate: Lingard rozwinął się dzięki Mourinho

Wiktor Tkaczyk

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana

Wiktor Tkaczyk

Raiola: Manchester United tanio kupił Pogbę

Wiktor Tkaczyk