Image default
Klub

Finansowy rekord United i odprawa Van Gaala

Ed Woodward

Manchester United stał się pierwszym angielskim klubem, który osiągnął w ciągu roku dochód w wysokości ponad 500 milionów funtów. W oficjalnym dokumencie opublikowanym przez klub ujęta jest także kwestia zwolnienia Louisa Van Gaala i jego sztabu.

Dochody w ciągu ostatniego roku wyniosły aż 515,3 milionów funtów, dzięki czemu United stało się pierwszym angielskim klubem, który przekroczył barierę 500 milionów, to niewiele mniej niż ogłosiła FC Barcelona w czerwcu – 570 milionów funtów. Klub z Old Trafford zanotował też rekordowy przychód w wysokości 65 milionów funtów.

Szacuje się, że nawet mimo braku Czerwonych Diabłów w Lidze Mistrzów, klub w 2017 roku zanotuje przychód w wysokości 540 milionów funtów.

Raport finansowy obejmuje też sprawę zwolnienia z posady menadżera Louisa van Gaala i jego sztabu szkoleniowego, która kosztowała Manchester United 8,4 milionów funtów.

Ujawniono również, że odsuniecie Bastiana Schweinsteigera od pierwszego składu składu będzie kosztowało klub 6,7 milionów funtów.

Podobne artykuły

Solskjaer o nowym kontrakcie De Gei

adi87a

Oficjalnie: Solskjaer wybrał kadrę United na Tournee

adi87a

Oficjalnie: Axel Tuanzebe podpisał nowy kontrakt!

adi87a