Image default
Mecze

Jose Mourinho po meczu z Manchesterem City

628-390-mourinho-manutd-6

Manchester United uległ Manchesterowi City 1:2. Oto co do powiedzenia po meczu miał Jose Mourinho.

W pierwszej połowie byli znacznie lepsi od nas. Bardzo źle weszliśmy w mecz. Niektórzy piłkarze zagrali zdecydowanie słabiej niż zazwyczaj. Byli zdekoncentrowani, zabrakło mi agresji i chęci walki. Niestety zespół zapłacił za błędy tych zawodników. Manchester City kontrolował przebieg pierwszej połowy, a nasz gol z końcówki był zupełnie oderwany od przebiegu gry. Druga połowa była zupełnie inna. Najlepiej świadczy o tym wprowadzenie Fernando. Czuli, że kontrolujemy grę i jesteśmy groźni. Mieliśmy kilka szans na wyrównanie.

Jesse Lingard zagrał katastrofalnie w pierwszej połowie. Równie kiepsko w ciągu pierwszych 45 minut grał Daley Blind.

Nie spodziewałem się, że niektórzy zawodnicy, którzy wyjdą w pierwszym składzie zagrają tak słabo. Niestety taka jest piłka. Piłkarze zawodzą menadżerów, ale potrafią również zaskoczyć w sposób pozytywny. Znam styl gry Manchesteru United i uważałem, że ci piłkarze będą w stanie pomóc nam w zwycięstwie. Niestety nie byli w stanie dać tego, czego oczekiwałem. To moja wina. Ja jestem menadżerem i ja dokonuję wyborów.

Druga połowa w wykonaniu “Czerwonych Diabłów” była znacznie lepsza. Jose został spytany o pozytywy, które może wyciągnąć z tych 45 minut.

Piłkarze pokazali ducha drużyny. Byli w stanie podjąć ryzyko w walce o wyrównanie, mimo że znali potencjalnego konsekwencje kontr. Jesteśmy zawiedzeni decyzjami sędziego, ponieważ powinniśmy otrzymać rzut karny za faul Bravo. Niestety nawet najlepsi sędziowie popełniają błędy. Również interwencja Otamendiego była dla mnie materiałem na rzut karny. Patrzył na piłkę i wiedział, że uderzy w jego łokieć.