Image default
Opinie

MEN: Mourinho nie może pozwolić, aby Rashford stał się kolejnym Welbeckiem

628-390-rashford-2

Marcus Rashford jest w niesamowitej formie, jednak może to być powodem problemów Jose Mourinho.

Czy Marcus Rashford będzie w stanie przerwać 30-letni problem Manchesteru United z wychowaniem napastnika na lata? Jeszcze rok temu nikt nie stawiał sobie tego pytania. Rok temu 17-letni Marcus grał przeciwko Rochdale w Lancashire Senior Cup. Trenerzy drużyn młodzieżowych go cenili, ale nikt nawet nie myślał o poleceniu go Louisowi van Gaalowi. Jego wyczyny w pierwszych meczach pierwszej drużyny były zaskoczeniem dla wszystkich.

Historia Rashforda przypomina wejście Danny’ego Welbecka do pierwszej drużyny w 2011 roku. Danny miał sprawić, że gwiazdy kupowane za wielkie pieniądze poczują oddech wychowanka na plecach. Przez pewien czas Dimitar Berbatov musiał bać się o swoje miejsce w drużynie. Podobna sytuacja miała miejsce na innych pozycjach, jednak nie na szpicy. Ostatecznie w 2013 roku Manchester United wzmocnił Robin van Persie, a Danny został zmuszony do gry na skrzydle. Okazało się, że Sir Alex Ferguson wolał w ataku wielką gwiazdę niż wychowanka klubu. Holender grał bardzo dobrze, ale kariera Welbecka na tym ucierpiała. W rezultacie Danny opuścił ukochane Old Trafford. Louis van Gaal zdecydował się jego sprzedaż, a na jego miejsce ściągnął Falcao.

Welbeck nigdy nie miał statystyk na poziomie Rooneya czy van Persiego. Pozwoliłem mu odejść, ponieważ mamy Falcao. – mówił wtedy van Gaal.

Ściągnięcie Kolumbijczyka podekscytowało fanów Czerwonych Diabłów, więc nikt nie rozpaczał po odejściu Danny’ego.

Mourinho musi upewnić się, że Rashford nie będzie drugim Welbeckiem. Sytuacja prezentuje się bardzo podobnie, ponieważ fani kochają Marcusa, jednak równie wysoko cenią Zlatana. Mourinho nie postąpił z Rashfordem jak van Gaal z Welbeckiem, co może nastrajać optymistycznie.

Marcus będzie dostawał wiele szans. Nie będę wybierał rozgrywek dla swoich napastników. Nie mogę powiedzieć, że Zlatan Ibrahimovic nie zagra żadnego meczu w Lidze Europy. Nie powiem również, że Marcus nie rozpocznie żadnego meczu Premier League w pierwszym składzie. Rashford jest młody i utalentowany. Kupiliśmy tylko jednego napastnika. Gdybym w niego nie wierzył, to z pewnością kupiłbym większą ilość zawodników na tę pozycję. Marcus jest napastnikiem numer 2. – powiedział Mou.

Wydaje się, że Mourinho nie popełni błędów poprzednich menadżerów i nie zrobi z Marcusa zawodnika wypełniającego luki.

Podobne artykuły

Bate: Lingard rozwinął się dzięki Mourinho

Wiktor Tkaczyk

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana

Wiktor Tkaczyk

Raiola: Manchester United tanio kupił Pogbę

Wiktor Tkaczyk