Image default
Opinie

Butt: Gdy go zobaczyłem, pomyślałem, że już nie zagram dla United

628-390-veron

Nicky Butt wypowiedział się w wywiadzie dla “The Times” o wielkich gwiazdach, które na przestrzeni lat trafiały na Old Trafford, jednak nie zawsze potrafiły sprostać oczekiwaniom. Juan Veron był jednym z nich, czego do dziś Anglik nie może zrozumieć.

Veron stał się w 2001 roku najdroższym piłkarzem na Wyspach, kiedy to przeszedł z Lazio do United za rekordowe wówczas 28,1 milionów funtów.

Przyjściu Argentyńczyka towarzyszyła ogromna ekscytacja fanów, a przy tym bardzo duże oczekiwania, którym jednak nie był w stanie podołać.

W wywiadzie dla “The Times”, Nicky Butt podkreślił, że Veron był drugim najbardziej utalentowanym piłkarzem [po Cantonie], którego kiedykolwiek widział, jednak nie zdołał on zrozumieć jak funkcjonuje klub.

Było wiele gwiazd, które przechodziły do tego klubu i nie dawały rady. Na myśl przychodzi Juan Veron. Veron, to był najlepszy piłkarz, jakiego kiedykolwiek widziałem, nie licząc Erica Cantony. Na treningu robił on rzeczy, jakich nigdy wcześniej nie widziałem.

– Gdy byłem zawieszony w meczu z Evertonem [w 2001 roku] i on mnie zastąpił, siedziałem i pomyślałem, że już nigdy nie zagram dla United i że będę musiał odejść.

– Ale mimo tego, że Veron był wspaniałym gościem i niewiarygodnym piłkarzem, nie wiedział co to znaczy być piłkarzem Manchesteru United. On nie czuł tego klubu. Nie dawał radę tempu gry. Fani nie oczekiwali tylko wielkiej techniki i wspaniałych podań.

– Oni oczekiwali krwi i gromów, szybkiego wyrzutu Petera Schmeichela do Giggsa i ataku. Ataku, ataku i jeszcze raz ataku. Piłkarze musieli to wiedzieć – powiedział Butt.

Podobne artykuły

Bate: Lingard rozwinął się dzięki Mourinho

Wiktor Tkaczyk

Jamie Redknapp: Lukaku godnie zastąpi Zlatana

Wiktor Tkaczyk

Raiola: Manchester United tanio kupił Pogbę

Wiktor Tkaczyk